Bahar biraz gecikecek!

Ağaçlar baharı müjdeleyen çiçekler açarken, Meteoroloji'den yağmur ve soğuk hava haberi geldi. Hava sıcaklıkları tüm yurtta hissedilir derecede azalırken, yurdun doğu ve kuzey kesimlerinde hafta sonu yağmurlu ve zaman zaman kar yağışlı hava etkili olacak.

İSTANBUL - Ağaçlar baharı müjdeleyen çiçekler açarken, Meteoroloji'den yağmur ve soğuk hava haberi geldi. Hava sıcaklıkları tüm yurtta hissedilir derecede azalırken, yurdun doğu ve kuzey kesimlerinde hafta sonu yağmurlu ve zaman zaman kar yağışlı hava etkili olacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, bugün Kıyı Ege ile Marmara'nın batısı dışında kalan bölgelerde yağmur bekleniyor. Yağışlar, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Yağmurlar yarın Karadeniz kıyılarında devam ederken, Doğu Anadolu ile İç Anadolu'nun kuzeyinde kar bekleniyor. Diğer yerler parçalı bulutlu. Pazar Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, Doğu Anadolu'nun doğusu ve kuzeyinde kar yağışı görülecek. Diğer bölgeler az bulutlu. Hava sıcaklığı yurt genelinde 6 ila 8 derece azalacak.
Dona dikkat
Hafta sonu Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısıyla İç Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli; İç Ege, İç Anadolu'nun güneyi, Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer orta şiddette 'don'a karşı vatandaşların dikkatli olması istendi.