'Bahar gibi kış' gidiyor

Marmara ve Kuzey Ege'yi uçuran lodos fırtınası gidiyor, yerine soğuk ve yağışlı hava geliyor. Bir süredir bahardan kalma günler yaşayan bölgelerde hava sıcaklıkları 8-10 derece düşecek.

İSTANBUL - Marmara ve Kuzey Ege'yi uçuran lodos fırtınası gidiyor, yerine soğuk ve yağışlı hava geliyor. Bir süredir bahardan kalma günler yaşayan bölgelerde hava sıcaklıkları 8-10 derece düşecek. Hava sıcaklığı yurdun kuzeybatı kesimlerinde yarın, diğer bölgelerde pazar gününden itibaren hissedilir derecede azalacak.
İstanbul'da dün şiddetli lodos nedeniyle şehir içi tüm deniz otobüsü seferleri iptal edildi. Çanakkale'de Gökçeada ve Bozcaada'ya ulaşım durdu. Bursa'da saatteki hızı 60 kilometreye ulaşan lodosta sobadan zehirlenen 37 kişi hastanelere getirildi.
Bugünse başta İstanbul olmak üzere Marmara'da etkili sağanak, Ege ve Akdeniz'in doğusuyla İç Anadolu Bölgesi'nde de yarın akşam yağmur bekleniyor. İstanbul'da en yüksek hava sıcaklığı yarın 10, pazar dokuz dereceye düşecek. Yağışlı hava pazar günü kuzeybatıda etkisini kaybederken doğu bölgelerinde sürecek. Yağışlar Karadeniz'in kıyısı, Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağmur şeklinde, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'nun doğu kesimlerinde kar şeklinde görülecek. (Radikal, dha)