'Baharda Avrupa'dayız'

Barış ve Demokrasi Hareketi'nin, Lefkoşa'da düzenlediği şölene binlerce kişi katıldı. Lider Mustafa Akıncı, "Baharda Avrupa'ya bir 'Evet' kadar yakınız" diyerek Rum tarafını ikna etmeye çalışacaklarını söyledi.

LEFKOŞA - KKTC'de 'Evet'in hararetli savunucularından olan Barış ve Demokrasi Hareketi (BDH), 'Güzel Bir Gelecek 'Evet'le Gelecek' sloganıyla şölen yaptı.
Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki 'İşte bahar, işte Avrupa' şöleninde konuşan BDH Genel Başkanı Mustafa Akıncı, anlaşmayı uygulamanın en büyük güvencesinin halkın çözüm yönündeki kararlılığı olduğunu, Annan Planı'na bu nedenle 'Evet' dediklerini söyledi.
"Çözüme, baharda Avrupa'ya bir hafta, bir evet kadar yakınız" diyen Akıncı, çözüm için iki 'Evet'e ihtiyaçları olduğunu, bu nedenle Rumları da ikna görevleri bulunduğunu kaydetti.
Akıncı, bu amaçla bugün Rum tarafına geçerek AKEL partisini ziyaret edeceklerini belirtti. Annan Planı'nına hem Türk hem Rumlar için yararlı uzun bir liste olduğunu anlatan Akıncı, "Annan Planı'yla gerçek anlamda devlet ve egemenliğe kavuşacağız. Kendi kendimizi yöneteceğiz, evimizin efendisi olacağız" dedi.