Bahardan kalan son iki gün

Bahardan kalan son iki gün
Bahardan kalan son iki gün
Sıcaklıklar bugün ve yarın artacak. Ancak salı gününden itibaren hızla düşecek ve kış yüzünü gösterecek.

Türkiye genelinde hava sıcaklığı bugün 2 ila 6 derece artacak yarında doğu kesimlerde artışı sürecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün güney ve güneydoğu yönlerden esecek rüzgarla Türkiye genelinde 2 ila 6 derece artacak hava sıcaklığının pazartesi günü de doğu kesimlerde artışını sürdürmesi bekleniyor. Ancak salı günü Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk hava dalgası nedeniyle hava sıcaklığının kuzey ve iç bölgeler başta olmak üzere Türkiye genelinde hissedilir derecede 4 ila 10 derece azalacağı tahmin ediliyor.
Rüzgarın salı günü Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Orta ve Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-60 zaman zaman 70-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. 

Yetkililer uyardı
Yarın gece de Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde, salı günü Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Salı günü kuzey ve iç bölgelerde hissedilir derecede olmak üzere beklenen ani sıcaklık düşüşü, poyraz ve karayel fırtınası, Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması konusunda uyardı.