Bahçeli: AKP bölücülükte PKK ile yarışıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Avustralya'da yaptığı bir konuşmada Abdullah Öcalan'a 'sayın' diye hitap ettiğini öne sürerek, "Bu ihanet kampanyasının fikir babası ve ilham kaynağı Erdoğan'ın kendisidir" diye konuştu.

BURSA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Avustralya'da yaptığı bir konuşmada Abdullah Öcalan'a 'sayın' diye hitap ettiğini öne sürerek, "Bu ihanet kampanyasının fikir babası ve ilham kaynağı Erdoğan'ın kendisidir" diye konuştu.
Partisinin dün Bursa'da düzenlenen Güney Marmara Bölgesel İstişare toplantısına katılan Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a çok ağır suçlamalarda bulundu. Bahçeli, şöyle konuştu: "AKP'nin dört yıldır acziyet ve teslimiyet içinde olması bölücüler arasında rekabet ortamının doğmasına yol açtı. Türkiye'yi kimin böleceğine dair bir çekişme yaşanıyor. Bu konuda birbirleriyle yarışan en güçlü adaylar AKP, PKK ve peşmerge reisleridir. Bu amaçla İmralı canisine kendilerince bir itibar ve saygınlık kazandırmak gayesiyle bölücü odaklar tarafından 'sayın' kampanyası başlatılmıştır. Eli kanlı terör çetesinin ele başısının isminin önüne 'sayın' konularak anılması, yeni bir ihanet oyunudur."
Erdoğan'ın Öcalan'la ilgili 'sayın' ifadesinin cumhurbaşkanlığı adaylığına engel olduğunu da öne süren Bahçeli ayrıca, Başbakan'ın PKK tarafından öldürülen asker ve vatandaşlar için 'kelle' ifadesi kullandığını da iddia etti. Bahçeli, "Bu hitabı, şiddetle ve nefretle kınıyorum" dedi. (dha, aa)