Bahçeli: Başbakan mütareke çağrısı yaptı

MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın genel af planladığını söyledi. Erdoğan'ın bölücülere gizli 'mütareke' çağrısı yaptığını öne süren Bahçeli...

ANKARA - MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın genel af planladığını söyledi. Erdoğan'ın bölücülere gizli 'mütareke' çağrısı yaptığını öne süren Bahçeli, "Türk milliyetçileri henüz son sözünü söylememiştir" dedi.
Bahçeli, partisinin grup toplantısında, DTP'ye açılan kapatma davasına destek verirken "Bunun aksini savunmak demokrasi, hak ve hukukla bağdaşmayan bir garabet olacaktır" dedi. Bahçeli'nin diğer mesajları özetle şöyle:
DTP'nin talepleri: Gafletin adı 'demokratlık', Meclis'e kadar uzanan ihanetin adı 'demokratik mücadele yolu' olmuştur. İmralı canisini de kapsayacak kademeli siyasi af çağrıları Meclis kürsüsünden seslendirilmektedir.
Hainler korunuyor: Dokunulmazlıklarla ilgili önerimize "TBMM'nin lincin vasıtası olmayacağını, bunun hukuk devletinin temel ilkeleriyle çatışacağını" söyleyen AKP yöneticisi (Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Fırat), PKK'nın maşalarını korumaya kararlı olduklarını ortaya koymuştur. Erdoğan'ın tepkileri ise daha düşündürücü olmuş ve bölücü hainler bizzat Başbakan tarafından koruma altına alınmıştır.
Mütareke çağrısı: Başbakan'ın açıklamalarıyla silahlı PKK teröristlerine siyasi af vaadinde bulunmuş ve bu militanları Meclis'te siyaset yapmaya davet etmiştir. Başbakan tarafından, yıllar içinde azdırdığı teröristlere ve cesaret verdiği bölücülere yapılan bir gizli mütareke çağrısıdır.
Fırat: Hukuk onlara da lazım olur
AKP'li Fırat, TBMM'de gazetecilerin sorusu üzerine, Bahçeli'nin kendisini hedef alan sözlerine, "Bir gün onlara da lazım olur, herkese olduğu gibi. Hukuku öğrenmeleri lazım. Biz hukukun lincine karşıyız" diye yanıt verdi.