Bahçeli: Başbakan suikastin azmettiricisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sözleri ve fiilleriyle, alenen kışkırtıcılık yapan Başbakan, Türkiye'yi hedef alan hain suikastin azmettiricisi haline gelmiştir" diyerek...

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sözleri ve fiilleriyle, alenen kışkırtıcılık yapan Başbakan, Türkiye'yi hedef alan hain suikastin azmettiricisi haline gelmiştir" diyerek, Türkiye'nin ateşle imtihan edildiğini savundu. Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada özetle şunları söyledi:
Sırat köprüsü: "Türkiye, cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde görülmeyen ağır tahrik ve tehditlerin kuşatması altına alınmış ve bir sırat köprüsünden geçmektedir. Türkiye'nin milli birliğini, iç ve dış güvenliğini hedef alan hain bir suikast senaryosu, adım adım uygulamaya konulmuştur. Demokrasi ve özgürlükler adına ortaya çıkan ihanet cephesinin sergilediği hayasız tahrikler, Türkiye'nin iç bünyesini ve toplumsal dokusunu tahrip edecek boyutlar kazanmıştır. Bu amaçla yola düzülen kin ve husumet kervanının başını Başbakan çekmektedir.
'Her kötülüğün adresi devleti gösteriyor'
Tezgâh peşinde: Türk milliyetçiliğini karalamak için tezgâh peşinde koşan, derin devlet tartışmalarıyla her kötülüğün adresi olarak devleti gösteren ve milli değerleri aşağılamanın en uygun formüllerini bulma arayışına giren, sözleri ve fiilleriyle, alenen kışkırtıcılık yapan Başbakan, Türkiye'yi hedef alan suikastin azmettiricisi haline gelmiştir.
AKP odaklı cemaat ağı: Danıştay cinayeti sonrasında sahneye konulan senaryonun bir benzerini uygulayan Başbakan, devlet içindeki çeteleşmeleri araştırmaya Emniyet'teki AKP odaklı cemaat ilişkileri ağını ortaya çıkarmakla başlamalı."