Bahçeli: Büyük vurgun ortaya çıktı

Bahçeli: Büyük vurgun ortaya çıktı
Bahçeli: Büyük vurgun ortaya çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli basın toplantısı düzenleyerek yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili konuştu. Bahçeli, “Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın istifa ederken soruşturma dosyasında var olan imar palanlarının büyük bir bölümü Başbakan’ın talimatı ile yapıldı’ demiş olması yolsuzluğun kime dayandığını, hukukun kimin peşine ifşa etmiştir. Şayet bu doğruysa, AKP hükümeti, A’dan Z’ye küçüğünden büyüğüne yolsuzdur, uğursuzdur, hırsızdır ve ancak bu pisliği, Türk milletinin demokratik müdahalesi ve yargını tarafsızlığı çözecektir” diye konuştu.
Başbakan Erdoğan’ı sert bir dille eleştiren Bahçeli şunları söyledi: “Tüyler ürperten yolsuzluk haberleri, kan donduran şaibeli ilişkiler, itibarsızlaşan siyaset ve yozlaşmanın dibine batan hükmet 2013 yılına damga vurmuştur. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu son yılların en büyük vurgununu deşifre etmiştir. Şu an ülkede tam bir belirsizlik hatta kaos hâkimdir. Haklarında yığınla iddia bulunan bakanlar görevlerini bırakmak mecburiyetinde kalmışlardır. 61. Cumhuriyet hükümeti, ahlaken iflas etmiş. Yolsuzluğun kulvarında tüm güvenirliliğini kaybetmiştir. AKP hükümeti sanki suçüstü basılmış gibi şaşkın, titrek ve çaresizdir. Hükümetin siyasi meşruiyeti ağır bir darbe almıştır. Görüldüğü kadarıyla yolsuzluk, ahtapot gibi ülkemizi sarmıştır.”
17 Aralık’ta yapılan yolsuzluk operasyonunu maddeler halinde sıralayarak hükümeti sert bir dille eleştiren Bahçeli, “AKP hükümeti Türkiye ’yi öyle bir hale getirmiştir ki, ateş bacayı çoktan sarmış, yolsuzluk seli siyasetçisinden işadamına bürokratına kadar önüne kim geldiyse süpürmeye başlamıştır. Başbakan hükümeti için geçerli olmak üzere, hiçbir şey eskisi gibi olamayacaktır. Artık her şeyin tadı tuzu kaçmıştır” dedi.