Bahçeli: Gerçek yüzünü göster

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, meşruiyetini ABD, AB ve BM üçgeninde değil, millette araması gerektiğini söyledi.

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, meşruiyetini ABD, AB ve BM üçgeninde değil, millette araması gerektiğini söyledi.
Tandoğan Meydanı'ndaki mitingde Bahçeli, kendisinden önce aynı meydanda konuşan Erdoğan'ın, Kıbrıs ve Irak'taki Türkmenlerden bahsetmediğini belirterek, "Sayın Erdoğan, milletten neyi saklıyorsunuz? Kapalı kapılar ardında konuştuklarınızı milletle paylaşacağınız yerde, yapmadığınız şeyleri yapar gibi göstererek, hâlâ milleti niye aldatıyorsunuz" diye sordu. Bahçeli, "Türban meselesini çözeceğiz" diyerek yıllardır siyaset yapanların, 23 Nisan'larda 29 Ekim resepsiyonlarında, 'tesettürlü hanımlarını eve kapatmak zorunda kaldıklarını' söyledi. Erdoğan'ın, milli görüş gömleğini çıkardığını, şimdi ise hangi gömleği giydiğini anlatması gerektiğini ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti:
"Anlat da seni tanıyalım. Sık sık gömlek değiştirerek, siyasi iktidarda kalabilmenin her şartını yerine getirebilmeyi mi düşünüyorsun? Sayın Erdoğan, millete gerçek yüzünü göster. Milleti, aldatmaktan vazgeç. Teslimiyetçi politikanla, meşruiyetini uluslararası ilişkilerde, özellikle ABD, AB ve BM Genel Sekreterliği üçgeni arasında arama. En azından meydanları doldurduğun insanlara saygılı olarak meşruiyetini milletinde ara."