Bahçeli: Kandil'de görünmeliyiz...

AKP'ye ve Irak'taki Kürt federal oluşuma destek olan ABD'ye tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye bir gece Kandil'de görünmeli" diyerek sınırötesi operasyon önerdi.

ANKARA - AKP'ye ve Irak'taki Kürt federal oluşuma destek olan ABD'ye tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye bir gece Kandil'de görünmeli" diyerek sınırötesi operasyon önerdi. Medya kuruluşları temsilcileri ile kahvaltı eden Bahçeli, şöyle dedi:
"Türkiye çeşitli güçlerce karanlığa sürükleniyor. Başbakan konuşmalarında tutarlılık göstermiyor. Daha önce hiçbir siyasetçi bölücü terörü, Kürt sorunu olarak görmedi. Altkimlik-üstkimlik konusundaki sözlerin fikri mülkiyet hakkı Erdoğan'a mı İmralı'daki caniye mi ait? Türkiye'nin Irak'taki kırmızı çizgileri paspas oldu. FBI ve CIA başkanlarının ziyareti, Kuzey Irak ile ilgili. ABD bir şey vereceğinde davet, bir şey isteyeceğinde ziyaret ediyor. Türkiye, bölünmez bir bütün olarak milli devlet anlayışıyla yoluna devam edecek. Gerekiyorsa 'Kandil Dağı'nda bir gece görünmekte yarar vardır' denilebilir o noktaya gelinmişse."
Bahçeli, "Muhtemel bir seçimde MHP tek başına iktidarı hedeflemektedir ve koalisyon yaparak seçime girmeyecektir" dedi.