Bahçeli: Türkiye mozaikistan mı?

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti üstkimliğinde buluşacağız" sözlerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sert tepki geldi.

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti üstkimliğinde buluşacağız" sözlerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sert tepki geldi. 'Üstkimlik' tartışmalarını 'zırvalık' olarak niteleyen Bahçeli, "Türkiye mozaik ise, Türkiye'nin adının 'mozaikistan' olması lazım. Eğer Başbakan Türkiye'ye Türkiye diyorsa, bu ismi Türk milletinden almaktadır" dedi.
Bahçeli, partisinin dünkü Merkez Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, AKP iktidarında terörün yeni bir cesaretle sahneye çıktığını belirtti. Bahçeli, Şemdinli olaylarını şöyle değerlendirdi:
'Derin ihanet'
"Şemdinli'deki bombalamadan hemen sonra, geniş bir cephe devleti karalayarak peşinen suçlu gösterme yarışına girdi. Güvenlik güçlerine karşı toplu bir siyasi linç girişimi başlatıldı. Derin devlet hezeyanlarıyla yürütülen bu linç kampanyası aslında Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu 'derin ihanetin' boyutlarını göstermiştir.
Terör sorununu, etnik bir kimlik sorunu gibi gösterip siyasi çözüm reçeteleri sözü veren Başbakan, AB baskısı ve siyasi kazanç hesabıyla ayrılıkçı hevesleri okşamanın neye mal olacağını hâlâ idrak edemediğini göstermiştir. Üstkimlik-altkimlik zırvalarını tekrarlamış, Türk milletinden ayrı bir milli kimlik tanımı yapmıştır. Son günlerde Başbakan, şuursuz bir şekilde bazı kavramları Türkiye'nin gündemine taşımaktadır. Türkiye mozaik ise Türkiye'nin adının 'mozaikistan' olması lazım."


    http://www.radikal.com.tr/7641127641120

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.