Bahçeli yoğun bakımdan çıktı

Gerçekleştirilen anjiyonun ardından kalp damarlarının tıkalı olduğu tespit edilen MHP lideri Devlet Bahçeli, geçirdiği baypas ameliyatından sonra yoğun bakımdan çıktı.

ANKARA - Gerçekleştirilen anjiyonun ardından kalp damarlarının tıkalı olduğu tespit edilen MHP lideri Devlet Bahçeli, geçirdiği baypas ameliyatından sonra yoğun bakımdan çıktı.
Bahçeli'nin ameliyat olduğu Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nihat Tosun, dün açıklama yaparak, önceki gün baypas ameliyatı olan Bahçeli'nin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Tosun, "Bahçeli, yoğun bakımdan çıktı. Tedavisi özel takip odasında sürmekte" dedi.
Bahçeli'nin daha önceki şikâyet ve tetkikleri sonucu, 13 Haziran'da ameliyat olmasına karar verildiğini ve hastaneye yatırıldığını belirten Tosun, ameliyatta üç koroner damarının değiştirildiğini kaydetti. Bahçeli'nin dört saatlik başarılı bir ameliyat sonrasında yoğun bakıma alındığını dile getiren Tosun, dün de tedavisinin özel takip odasında sürdürüldüğünü açıkladı.