Bahçeli'den Erdoğan'a: Siyasi bölücübaşı

Bahçeli'den Erdoğan'a: Siyasi bölücübaşı
Bahçeli'den Erdoğan'a: Siyasi bölücübaşı

Bahçeli Ankara İl Kongresi?nde,Erdoğan?ı Yüce Divan?a göndereceklerini söyledi. FOTOĞRAF: Hamza Şahin / aa

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kürt açılımıyla ilgili sözlerine önceki günkü AKP kongresinde sert yanıt veren Başbakan Tayyip Erdoğan’a ağır yanıt verdi. “Ahlaksızca, alçakça MHP’ye saldırıyor. Terörist başı gibi siyasi bölücübaşılığa soyunuyor.”
Bahçeli dün partisinin Ankara 9. Olağan İl Kongresi’nde özetle şunları söyledi:
Ağlatmaya çalışıyor: Duygulu bir sesle kendisinin dinleyenleri de aynen ağlattığı analar gibi AKP’lileri de ağlatmaya çalışıyor. Acımasızca, ahlaksızca ve alçakça MHP’ye saldırıyor.
Bozkurtların nefesi ensende: Görkemli salonla yüksek paralarla düzenlemiş olduğu bir salonda teknolojinin imkânları ve yandaşlarının çığırtkanlığıyla MHP’ye saldırırken bozkurtların korkacağını, sineceğini, inine çekileceğini zannediyor. Yanılıyorsun sayın Başbakan, bozkurtların nefesi ensende olacak.
Bölüştürme çabası: Türkiye çok ağır sonuçları olacak bir etnik farklılaşma, ayrışma, çatışma ve bölünmeyle karşı karşıyla bırakılmıştır. 1991 yılında, İstanbul il başkanı iken Kürt sorunu içerisinde bölünmeye doğru Türkiye’yi sürükleyebilecek bir araştırmayı yapan veya yaptıran sayın Başbakan, yedi yıl sonra Türkiye’yi 1991 yılındaki anlayış doğrultusunda bir bölüştürmeye çaba göstermektedir. Yedi yıl içerisinde hep bu günlerin hazırlığı yapmış ama medya gücü yandaşları ve parasal destekler, milleti aldatmaya ve kandırmaya çalışmıştır.
Ecdada yakışmıyorsun: Başbakan’a Alparslan’ı, Ertuğrul Gazi’yi, Atatürk’ü hatırlatmak istiyorum. Ecdadımızın adı sayın Erdoğan’a yakışmıyor. Sen kim, Selçuklu, Osmanlı nerede?
Cahiliye dönemi: Sen milleti ırk zannediyorsun. Yanlışlığın burada. Cahiliyet döneminin kavimiyetçiliğine takılı kalmışsın. Sen milliyetçi olamazsın. Milliyetçiliğin ne anlama geldiğini asla ve asla anlayamazsın.
Öcalan gibi: İşte böyle bir Başbakan ile karşı karşıyayız. Türkiye’yi her türlü imkânı kullanarak 36 etnik gruba ayırarak, sayın Cumhurbaşkanı’yla rol paylaşarak farklılıkları demokrasinin gereği gibi tatbik ederek ayrışmaya, netice alamazsa çatışmaya, netice alamazsa terörist başı gibi kendileri de siyasi bölücü başlığına kalkıyorlar. Bölücü başı gibi onların taleplerini karşılayan siyasi bölücü başı olmaya heves etme. Tarihe ihanete düşmüş bir Başbakan olarak geçme.
Yüce Divan göndereceğiz: Cenabı Allah bir gün iktidar olmayı nasip ederse, o zaman mevcut uçaklarını, Ankara havaalanının dışında nereye konumlandırırsan konumlandır, yine de kaçamayacaksın, yakalayacağız, Yüce Divan’a göndereceğiz. Senden mutlaka hesap soracağız.
Çıldırmışsın: Şehit cenazelerinde hiç görünmediğiniz günlerde o cenazelere sahip çıkan ülkücü hareketi ‘cenaze namazını kılmıyor’ diye aşağılayacaksın; sen kimsin, kendini nereye koyuyorsun, hiç mi yanında ulemadan kimse yok.  Sen çıldırmışsın. (Radikal)