Bahçeli'den Erdoğan'a ve DTP'ye bölücülük suçlaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı DTP ile koalisyonu reddetmediği için, 'Bölücülerle koalisyon yapmanın ve ihaneti Meclis'e taşımanın yollarını aramakla' suçlayarak, "Elini çabuk tut.

BURSA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı DTP ile koalisyonu reddetmediği için, 'Bölücülerle koalisyon yapmanın ve ihaneti Meclis'e taşımanın yollarını aramakla' suçlayarak, "Elini çabuk tut. Biz senden ve yandaşlarından hesap sormaya geliyoruz. Hesap sormaya geliyoruz. Ama senin maksadın başka. Sen yine kafaları karıştırmak peşindesin. Mağduriyet peşindesin. Mağduriyet istismarındasın" dedi.
'İnanç hortumculuğu yapma'
Bursa Fomara Meydanı'nda, gölgede 38 derece sıcakta yaklaşık 6 bin kişiye hitap eden Bahçeli, Erdoğan'ın 'derin devlet'ten bahsettiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: "Görevini yap. Çıkaramıyorsan itiraf et. Mağdur rolü oynama. Mağduriyetten medet umma.
İnanç hortumculuğu yapma. Senaryolar yaratma. Bir de 'Derin Türkiye'den bahsediyorsun. Bizim bildiğimiz bir Türkiye var. Bir de büyük Türk milleti var. Derininden de diğerindende haberimiz yok. Bizleri aydınlat. Bursalıları aydınlat. Derin olan devlet ile derin olan Türkiye'yi biraz açıkla.
Milletimizi 36 etnik parçaya bölme çabanı biliyoruz. Şimdi anlıyoruz ki devleti de parçalara ayırma çapasındasın. Bölücülüğü, tutuculuğu her alana taşımaya yeminlisin. Neyi kastediyorsan açıkla? Derin Türkiye neresi? Derin Türkiye kim? Halkın içine mi sızdın? Gizli örgüt mü kurdun? Fedailerinden mi bahsediyorsun? Kirli işlerini mi kastediyorsun? Hangisi? Derin Türkiye'den Türkiye sevdalılarını kastediyorsan, başka yerlerda arama biz buradayız. Bizler senin gibi derinlerde, diplerde değil meydanlardayız Sen bölücüyle koalisyon hesabı yap. Elini çabuk tut. Biz senden ve yandaşlarından hesap sormaya geliyoruz."