Bahçeli'den ülkücülere uyarı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Dağlıca şehitlerinin ardından tüm Türkiye'de başlayan eylem ve mitinglerle ilgili olarak Ülkü Ocakları başkanlarını uyardı.

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Dağlıca şehitlerinin ardından tüm Türkiye'de başlayan eylem ve mitinglerle ilgili olarak Ülkü Ocakları başkanlarını uyardı. Bahçeli'nin uyarısı üzerine Ülkü Ocakları Başkanlığı tüm ocaklara bir genelge göndererek ülkücülerden 'taşkınlık yapmamalarını, provokasyonlara kapılmamalarını' istedi.
Bahçeli'nin sözlü uyarısı üzerine gönderilen genelgede şöyle denildi:
"Terörle mücadele ülkemizin milli bir davasıdır. Türk gençliği; hükümet tarafından alınacak terör yuvalarına yönelik operasyon kararının arkasındadır. (...) Ancak bu tepkilerin toplumsal huzuru bozacak provokatif eylemlere dönüşmemesi dileğiyle tüm milletimizi ve ülkücü gençliği sağduyulu davranmaya davet ediyoruz." Öte yandan Bahçeli'nin, PKK tarafından Hakkâri'de şehit edilen ve kaçırılan askerlerin ailelerini de aradığı öğrenildi. Bahçeli'nin görüştüğü şehit yakınlarına "Devletimiz güçlüdür. Kanları yerde kalmaz" mesajı verdiği belirtildi.