Bahçeli'nin üç hedefi: Barzani, DTP ve AKP

MHP lideri Bahçeli terörün başının Barzani olduğunu söyledi, DTP'nin Meclis'ten çıkartılmasını istedi, AKP'nin teröristlerle masaya oturmak istediğini ileri sürdü.

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörle mücadele politikalarından dolayı hükümete yüklenirken, "Şimdi zaman, bedel ödeme değil, bedel ödettirme zamanıdır" dedi. KDP lideri Mesut Barzani'yi de 'bölücülük ve terörün ele başı, çete reisi' olarak niteleyen Bahçeli, DTP'nin de teröristlerin Meclis'teki uzantısı olduğunu ileri sürdü. Bahçeli, MHP'nin TBMM'den başlamak üzere, yurt içini ve yurt dışını da kapsayacak tedbirlere her türlü desteği sonuna kadar vermeye hazır olduğunu kaydetti.

Bahçeli dün partisinin grup toplantısında, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, 'kurşun gibi ağır bir ortamda' Britanya'ya gittiğini belirtti ve "Hangi tahhütlere gireceği de meçhuldur" dedi.

Geçmişte 'silahı bırak, masaya gel' çağrısının benzerinin tekrarlanmış olmasının Başbakan'ın teröristle pazarlığa oturma niyetini bir kez daha açığa çıkardığını savunan Bahçeli, şu mesajları verdi:

Sınırı ne?: En son meydana gelen ve 12 şehit verdiğimiz terör hadisesinin ardından bile Milli Savunma Bakanının 'operasyonun acileyeti yok' mesajı, gafletin hala sürdüğünün işaretidir. Bir hareketin yapılabilmesi için daha ne kadar şehit vermek gerekmektedir. Bunun hükümet nezdinde ve AKP zihniyetinde bir sınırı var mıdır?

Bedel ödettirme zamanı: Adına Devlet Zirvesi denilen bir toplantıdan sonra terörle mücadeledeki kararlılık vurgulanırken 'gereken bedel ne ise ödemekten kaçınılmayacağı' ifade edilmiştir. Bizim ödeyeceğimiz bir bedel artık kalmamıştır. Şimdi bu bedeli ödemek sırası başkalarındadır. Şimdi zaman bedel ödeme değil bedel ödettirme zamanıdır.

Meydanların sesi: Başbakan ve hükümetine sesleniyorum. Milletimiz bölücülük ve terörle mücadelede derhal harekete geçmenizi ve sonuç almanızı beklemektedir. Meydanlardan yükselen milli kararlığı ve tepkiyi bunun işareti olarak görmek gerekmektedir. Bu heyecan, terörle mücadeleden sonuç alınamayacağına yönelik bir kanaat ile birleşirse sokaklara taşan tepki kontrol edilemez boyutlara ulaşabilir.

Nefs-i müdafa uyarısı: Yaşanan son gelişmeler bizlere göstermiştir ki, milletimizin sabrı mutad söylemlerin ötesinde bu kez gerçekten taşmak üzeredir. Nitekim, şehitlerine sahip çıkan Türk milletinin, ülkemizin kaçınılmnaz bir noktaya gelmesi halinde, kendi haysiyetini ve birliğini, bir nefs-i müdafa tavrıyla kendisinin korumaya çalışacağı anlaşılmaktadır.

Sağduyu çağrısı: İçinde bulunduğumuz olumsuz gelişmelere, tahrik ve tacizlere rağmen aziz milletimize itidal ve sağduyu tavsiye ediyorum. Devletimiz her zorluğun üstesinden gelmeye muktedirdir. Yetki ve imkan verilmesi halinde gereğini aziz milletimizin vakarına ve haysiyetine yakışır şekilde mutlake yerine getirecektir.

DTP'ye uyarı: Bulücülük, elinde silah olmayanın yapması mübah ve meşru olan bir düşünce özgürlüğü alanı olarak asla yorumlanamaz. Silahlısının silahsızından destek ve moral bulduğu, yardım ve yataklık gördüğü bir şer cehpesinin tümü aynı ihanet yolunun yolcusudur. Bu nedenle, bir yandan Kandil'de terörist ararken, unutmayalım ki uzantıları belediye binalarında, üniversite konferans salonlarında ve hatta Melcis koridorlarında boy göstermektedir. Bu açıdan MHP, artık ve mutlaka bir son verilmesi gereken bölücülük ve uzantısı terörle ilgili olarak, TBMM'den başlamak üzere yurt içini ve yurt dışını da kapsayacak tedbirlere her türlü desteği sonuna kadar vermeye hazırdır.

Barzani çete reisi: Son gelişmeler çerçevesinde değerlendirildiğinde, PKK terör örgütünün yönetiminin İmralı'dan çıktığı ve Irak'ın Kuzeyindeki Peşmerge Reisi'nin idaresine geçtiği anlaşılmaktadır. Ülkemizdeki bölücülük ve terörün elabaşı artık Barzani denen çete reisidir. Irak'a yapılacak operasyon PKK terör örgütünün imhasının yanı sıra, Peşmerge tehdidini de önleyecek şekilde planlanmalı ve icra edilmelidir. Türklere 'bir kedisini bile vermeyeceğini' zırvalayan zihniyete Türk milleti ile alay etmenin ne demek olduğu ayrıca hatırlatılmalıdır. (Radikal)