Bahçesine giren 13 yaşındaki çocuğu ensesinden vurdu

Bahçesine giren 13 yaşındaki çocuğu ensesinden vurdu
Bahçesine giren 13 yaşındaki çocuğu ensesinden vurdu

Hayvancılık yapan Ahmet Han, polis tarafından gözaltına alındı. FOTOĞRAF: HASAN BÖLÜKBAŞ / AA

Haber: HASAN BÖLÜKBAŞ / Arşivi

AKSARAY - 55 yaşındaki Ahmet Han, bahçesinde bulunan halı ve kilimi, at arabasına yükleyip kaçmaya çalıştığını iddia ettiği 13 yaşındaki C.K’ya, tabanca ile ateş etti. Ensesinden vurularak ağır yaralanan Kasımoğlu yaşam mücadelesi veriyor.
Olay, saat 05.30 sıralarında Hacılarharmanı Mahallesi 712’nci Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, Ahmet Han, bir çocuğun bahçesindeki halı ve kilimi at arabasına yüklediğini gördü. Pencereden seslenerek uyardığı çocuğun, at arabasına binerek kaçmaya çalıştığını gören Ahmet Han, ruhsatsız tabancasıyla rastgele ateş etti. Ensesinden vurulan C.K., Ahmet Han’ın çağırdığı ambulansla Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Sağlık durumu ciddiyetini koruyan C.K., ilk tedavisinin ardından Konya’ya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Aile için önlem
Evdeki halı ve kilimleri yıkayan eşinin kuruması için bahçeye astığını söyleyen  Ahmet Han, polis tarafından gözaltına alındı. Polis, güvenlik gerekçesi ile Ahmet Han’ın ailesini evden uzaklaştırdı. Ardından evin çevresinde önlem aldı. Polis gözetiminde evden çıkarılan Ahmet Han’ın eşi ve çocukları bahçedeki ağılda besledikleri yaklaşık 100 koyunu da kamyona yükleyerek, yanlarında götürdü.