Bakamadığı hasta oğlunu valiliğe bırakmak istedi

Bakamadığı hasta oğlunu valiliğe bırakmak istedi
Bakamadığı hasta oğlunu valiliğe bırakmak istedi
Şanlıurfa'da, SSPE hastası 18 yaşındaki Cihan Kaya'nın babası Sadık Kaya, çocuğunun gözlerinin önünde erimesine tahammül edemediğini ve ilaç masraflarını karşılayamadığını belirterek, tekerlekli sandalye üzerinde getirdiği oğlunu valiliğe bırakmak istedi.

ŞANLIURFA - Sadık Kaya, 8 yıldır SSPE hastası olan oğlu Cihan Kaya'nın sağlık giderlerini karşılayamadığı ve gözlerinin önünde erimesine dayanamadığı için tekerlekli sandalyeyle Şanlıurfa Valilik binası önüne getirdi. Çocuğunun 8 yıl önce bozuk aşı yüzünden yatalak kaldığını söyleyen baba Sadık Kaya, "Bunun sorumlusu kim? Çocuğum her gün gözümüzün önünde eriyip gidiyor. Hangi vicdan buna dayanır? Sizin evladınız olsa dayanır mısınız? Bize yardım edin. Çocuğumu devlet bu hale getirdi. Ben de onu devlet kapısına bırakmaya getirdim" dedi.

Çocuğuna ilaç almakta sıkıntı yaşadığını belirterek, valilik önünde bırakmak isteyen Sadık Kaya'ya polisler müdahale etti. Kaya ve yakınları, daha sonra 2 vali yardımcısı ile görüştürüldü. Vali yardımcıları tarafından her türlü desteğin yapılacağı sözünün ardından Kaya ailesi, evlerine gönderildi. (Ömer PINAR-Ömer ŞULUL/DHA)


    ETİKETLER:

    Şanlıurfa

    ,

    müdahale