Bakan Aksu: PKK da listeye girsin

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, resmi bir ziyaret için gittiği Rusya'dan, PKK/Kongra-Gel'in terörist örgütler listesine dahil edilmesini istedi.

MOSKOVA - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, resmi bir ziyaret için gittiği Rusya'dan, PKK/Kongra-Gel'in terörist örgütler listesine dahil edilmesini istedi. Rusya İçişleri Bakanı Raşid Nurgaliyev'in davetlisi olarak dört gündür Moskova'da bulunan İçişleri Bakanı Aksu, ziyaretinin dünkü son gününde yaptığı basın toplantısında temaslarını değerlendirdi. Ziyaretinin 2001'den bu yana iki ülke arasında İçişleri bakanları seviyesindeki ilk temas olduğunu anımsatan bakan Aksu, Nurgaliyev'le uluslararası organize ve ekonomik suçlar, uyuşturucu kaçakçılığı, yasadışı göçle ortak mücadele konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını kaydetti.
'Talep incelenecek'
Aksu şöyle konuştu: "Terör örgütü PKK Kongra-Gel'in Rusya'da da terörist örgütler listesine dahil edilmesi yönündeki beklentimiz tarafımızdan teyit edilmiştir. Rus tarafı konunun dikkatle inceleneceğini belirtmiştir. Karşılıklı anlayışın hâkim olduğu görüşmelerde, yukarıda belirtilen alanlarda işbirliğinin daha da geliştirilmesi ve derinleştirilmesi yönündeki siyasi irade vurgulanmıştır. Rusya'da gördüğüm hava beni memnun etti."


    http://www.radikal.com.tr/7610227610220

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.