Bakan Bayraktar: Kışlaların yeri imara açılmayacak

Bakan Bayraktar: Kışlaların yeri imara açılmayacak
Bakan Bayraktar: Kışlaların yeri imara açılmayacak
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, şehir içindeki kışlaların taşınmasına ilişkin bir adım atılmadığını söyleyerek, ihtiyaç duyulan kentlerde planlama yapılacağını ancak askeri alanların imara açılmayacağını kaydetti.

GAZİANTEP – Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, şehir içerisindeki kışlaların taşınmasına ilişkin herhangi bir adım atılmadığını söyledi. Bakan Bayraktar, ihtiyaç duyulan kentlerde planlama yapılacağını ancak askeri alanların imara açılmayacağını kaydetti. Zaman gazetesinin dün ve bugün gündeme getirdiği haberlere

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep'e geldi. Gaziantep Havalimanı'nda Vali Vekili Mevlüt Kurban, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Sarı ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu tarafından karşılanan Bakan Bayraktar, Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Yeşilvadi Projesi'ni inceledi. Bakan Bayraktar, daha sonra üstü açık otobüse binerek aynı bölgede yapımı süren diğer konut projelerini inceledi, örnek daireyi gezdi.

Bakan Bayraktar, büyük kentlerdeki askeri bölgelerin şehir dışına taşınacağı yönünde medyada haberler çıktığını ancak bu yönde herhangi bir adım atılmadığını ifade etti. Bayraktar, "Biz de duyduk bu haberi. Ama bir kaynağı yok bu haberin. Askerler, kendi alanlarını rehabilite etmek, modernize etmek, daha güzel kullanışlı hale getirmek istiyorlar. Orada bunların bazıları, şehir merkezleri sıkışanlarının bazılarını park yaparak şehir dışına çıkma noktasında böyle zaman zaman görüşülüyor. Ama henüz böyle bir adım yok. İmara açılacağı şeklinde söylentiler duyuluyor, buraların imara açılacağı şeklindeki laflara inanmayın" diye konuştu.

Bakan Bayraktar, beraberindekilerle daha sonra Şahinbey Belediyesi'ni ziyaret etti.


MÜCAHİT YOLCU- EYYÜP BURUN / DHA


Askeri alanlarda betonlaşma tehlikesi


  http://www.radikal.com.tr/114600511460054

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  toplu mezar - düş-ün bulur-sun

  Kışlaların arsalarında toplu mezarlar çıkarsa hiç şaşmam.

  milyarlarca dolar değer eden yerler - bizeke

  İstanbul'un bir zamanlar kuş ucmaz kervan geçmez yerlerinde askeri birlikler için yerler tahsis edilmiş. Ancak zamanla bu yerler şehrin içine dahil olmuş.Şu anda çok büyük rant getiren yerlerde hala askeri birlikler duruyor. 71senedir bu şehirde yaşayan bir insan olarak hala bu birliklerin neden buralardan kaldırılmadığını düşünürüm. Örnek: Balmumcu, maslak 3. tümen gibi. Buraları milyarlarca dolar eden bölgeler. Maiiye bakanlığı ve hükümete bildirilir.

  Çevirisi... - xterso

  Kışlaların hepsi imara açılacak. (Bugüne kadar söyledikleri hangi yalanın yalan doğru çıktığını gördünüz?)

  Hadi canım sende... - citizen

  Duyda inanma. Hele bakan söylüyorsa hiç inanma. Hangi şehirde olursa olsun böyle bir alan açılacak ve siz onu boş ya da mevcut yeşilini koruyarak bırakacaksınız öyle mi. Daha şimdiden kimler için nerelerinin sözü verilmiştir bile.