Bakan Bayraktar'ın oğlu: Daha bizi temizlemeleri lazım

Bakan Bayraktar'ın oğlu: Daha bizi temizlemeleri lazım
Bakan Bayraktar'ın oğlu: Daha bizi temizlemeleri lazım
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar serbest bırakıldı. Oğuz Bayraktar'ın ilk sözü, "Hiçbir şey anlamadık. Allah yardımcımız olsun" oldu.

İSTANBUL - '17 Aralık Operasyonu' kapsamında gözaltına alınanlar arasında yer alan Abdullah Oğuz Bayraktar'ın da aralarında bulunduğu 14 şüphelinin mahkemedeki sorgu işlemleri tamamlandı. " Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, resmi belgeyi bozmak, yok etmek, veya gizlemek, rüşvet almak ve vermek, nüfus ticareti gibi suçlardan mahkemeye sevk edilen şüpheliler Yavuz Çelik, Sadık Soylu, Mehmet Ali Kahraman, Mehmet Erdal, İsmail Çakal, İsmail Kibici, Hüseyin Avni Sipahi, Fuat Kuşçu, Ekrem Eray Arda, Aliseydi Karaoğlu,Ali Karaaslan, Ahmet Emil, Abdullah Oğuz Bayraktar ve Abdullah Uçar serbest bırakıldı.

2 Bakan oğlu, Sarraf ve Aslan tutuklandı

Abdullah Oğuz Bayraktar adliye çıkışından kısa bir açıklama yaparak, "Adalet başka bir şey yok. Daha bizi temizlemeleri lazım. Onlar da bilmiyor, kimse bilmiyor" dedi. Bayraktar, "Aklamaya çalışıyoruz. İftirada yok ortada. Hiçbir şey anlamadık. Allah yardımcımız olsun. Biz her şeye hazırlıklıydık zaten. Bu saatten sonra her şeye hazırdık. Allah hayırlısını verir" şeklinde konuştu.
Biri bakan çocuğu 14 kişi serbest

Erdoğan Bayraktar: Vicdanen ve ahlaken müsterihim

Öte yandan Ali Ağaoğlu'nun gece saatlerinde adliyeden kimseye görünmeden ayrıldığı öğrenildi. (Çağatay KENARLI/DHA)