Bakan değişikliği yarın zirvede

Koalisyon ortaklarının liderleri, ekonomideki gelişmeler, yerel yönetim reform tasarısı ile bakanlık sayısının azaltılarak kabine revizyonu konularını değerlendirmek üzere yarın bir araya gelecek.

ANKARA - Koalisyon ortaklarının liderleri, ekonomideki gelişmeler, yerel yönetim reform tasarısı ile bakanlık sayısının azaltılarak kabine revizyonu konularını değerlendirmek üzere yarın bir araya gelecek.
Ortaklar zirvede, IMF'ye sunulan niyet mektubu çerçevesinde ekonomi politikalarını yeniden gözden geçirecek. Zirveye hükümet tarafından geri çekilen yerel yönetimler reform tasarısı da gelecek. Kabinede revizyon konusunun da zirvede değerlendirilmesi bekleniyor.
ANAP Başkanlık Divanı'nın dün Mesut Yılmaz başkanlığındaki toplantısında da ekonomik gelişmeler ve kabine revizyonu gündeme geldi. Yılmaz, kabinede revizyon ve bakanlık sayısının azaltılmasıyla ilgili sorular üzerine, "Alınmış karar yok. Zirvede değerlendireceğiz" dedi. Devlet Bakanı Kemal Derviş'in ortaya koyduğu politikaların ANAP'ın istekleri olduğunu vurgulayan divan üyeleri, Derviş'e sahip çıkılmasını istedi. Yılmaz da, "Biz devletin ekonomiden elini çekmesini istiyoruz. Derviş'in savundukları, bizim isteklerimiz" dedi.


    ETİKETLER:

    Ankara