Bakan Egemen Bağış'tan Vakko açılımı!

'Devlet Bakanı ve Başmüzakereci', AKP İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, 23 Ocak'ta da patron oldu. Bağış, Vakko'da müdür olan eşiyle ortak şirket kurarak, Astoria'da Butik Vakko'nun sahibi oldu


Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, eşiyle ortak şirket kurarak butik mağazacılığa başladı. 8 Ocak’ta Avrupa Birliği ile tam üyelik görüşmelerinde ‘Başmüzakereci’ görevini yürütmek üzere Devlet Bakanlığı’na atanan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, eşi Beyhan Bağış ile birlikte ünlü hazır giyim markası Vakko’nun bayii oldu.
23 Ocak’ta ‘BNB Hazır Giyim Tekstil’ adlı bir şirket kuran Bağış çifti, İstanbul Astoria Alışveriş Merkezi’nin zemin katındaki Z1-08 adresli Butik Vakko’nun işletmesini devraldı. Butik Vakko, Vakko firmasının özellikle eşarp, gömlek ve kravat ürünleri üzerinde uzmanlaşan bir mağaza tipi.

İsminin baş harfleri
Böylece, ocak ayı Bakan Bağış için oldukça hareketli geçmiş oldu. Bağış, aynı ay içinde hem ‘devlet bakanı’ ve ‘başmüzakereci’ olarak siyasi kariyerinde ciddi mesafe kat etti, hem de Vakko bayii olarak iş dünyasına önemli bir adım attı.
Edinilen bilgilere göre, Bağış çifti ikinci ticari adımını, yine Astoria’da Vakko’nun erkek giyim markası W’yu açarak atmaya hazırlanıyor. Bağış çiftinin Vakko mağazaları açmak için kurduğu ‘BNB Hazır Giyim’, adını Egemen Bağış’ın eşi Beyhan Nilser Bağış’ın baş harflerinden alıyor. Beyhan Hanım’ın şirketteki hissesi yüzde 95, Egemen Bağış’ınki ise yüzde 5.
2002 - 2007 arasında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Dış İlişkiler Danışmanlığı’nı yapan Egemen Bağış, AKP’de Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapıyor ve partinin Merkez Yürütme Kurulu’nda yer alıyor. Bağış, geçen ay başında, şirketini kurmadan önce, ‘Başmüzakereci’ görevini yürütmek üzere Devlet Bakanlığı’na atanmıştı.