Bakan Ergin: Cömert soruşturması derinleştiriliyor

Bakan Ergin: Cömert soruşturması derinleştiriliyor
Bakan Ergin: Cömert soruşturması derinleştiriliyor
Adalet Bakanı Ergin, Radikal'de yayımlanan Abdullah Cömert'in ölümüyle ilgili adli tıp raporu için konuştu: Soruşturmanın ne kadar hassasiyetle yürütüldüğünün bir işareti

HATAY - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gezi Parkı odaklı gelişmeler kapsamında düzenlenen gösterilerde hayatını kaybeden Abdullah Can Cömert'in ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmayla ilgili "Basında adli tıp raporu yer almış. Soruşturmanın ne kadar hassasiyetle yürütüldüğünün bir işaretidir. İlk günden aynı şeyi söylemiştik, hassas bir soruşturma süreci işliyor" dedi.

Abdullah Cömert'i gaz fişeği öldürdü


Şenköy beldesinde düzenlenen Antakya-Yayladağı bölünmüş yol temel atma törenine katılan Bakan Ergin, programın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bakan Ergin, Gezi Parkı odaklı gelişmeler kapsamında Hatay'da düzenlenen gösterilerde yaşamını yitiren Abdullah Can Cömert'in ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan adli tıp raporuyla ilgili soru üzerine şunları söyledi:  " Bugün basında adli tıp raporu yer almış. Soruşturmanın ne kadar hassasiyetle yürütüldüğünün bir işaretidir. İlk günden aynı şeyi söylemiştik, hassas bir soruşturma süreci işliyor. Bununla birlikte adli açıdan savcılık takip ediyor. İdari açıdan da İçişleri Bakanlığımız bir mülkiye müfettişiyle bu olaya özgü incelemeyi derinleştirdi. Temenni ediyorum ki en kısa süre içerisinde tüm boyutlarıyla da açığa çıkacaktır." (aa)

Abdullah Cömert'in ailesi, Başbakan Erdoğan'a dava açıyor