Bakan Fatma Şahin ve Sergen Yalçın soyunma odasında mıydı, bekleme salonunda mı?

Bakan Fatma Şahin ve Sergen Yalçın soyunma odasında mıydı, bekleme salonunda mı?
Bakan Fatma Şahin ve Sergen Yalçın soyunma odasında mıydı, bekleme salonunda mı?
Sanica Boru Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk'ün açıklamalarıyla başlayan Bakan Fatma Şahin'le ilgili prim krizi bugün ortaya atılan fotoğraflar ve açıklamalarla yeni bir hal aldı.

Radikal.com.tr - Süper Lig'de geçen hafta ilk yarısı 1-1 biten Gaziantepspor karşılaşmasını 3-1 kaybeden Sanica Boru Elazığ spor 'da mağlubiyetin ardından basın toplantısı düzenleyen Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin hakkında "Sayın Bakan Fatma Hanım danışmanlarıyla, milletvekilleriyle devre arasında soyunma odasına giriyor. 500 bin lira prim veriliyor. Gaziantepspor diriliyor" demişti.

BAKAN ŞAHİN: GİRMEDİM

Gaziantep'te yerel gazetelerin de gündeme getirdiği ve Sanica Boru Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk'ün de kamuoyuyla paylaştığı iddialar üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, yazılı bir açıklama yaparak olayın gerçek dışı olduğunu ifade etmiş şu yazılı açıklamayı yapmıştı:

“23.11.2013 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Spor'un, Elazığ Spor ile yaptığı maçı izlemek için Kamil Ocak Stadyumu'na gitmiştir. Sayın Bakan maç arasında bekleme salonuna geçmiştir. Ne iddia edildiği gibi soyunma odasına girmiş ne de futbolcular ile bir araya gelerek 500 bin liralık prim sözü vermiştir. Bu iddia çirkin, asılsız ve gerçek dışı olduğu kadar aynı zamanda da ahlak sınırlarını aşmıştır.

SERGEN YALÇIN: BENİM ODAMA GELDİ
 

Yaşanan bu tartışmaların ardından Gaziantepspor'un yeni çalıştırıcısı Sergen Yalçın da yazılı bir açıklama yaptı. Sergen Yalçın, açıklamasında şunları kaydetti: 

"Görev aldığımız ilk müsabaka olan Sanica Boru Elazığspor karşılaşmasının devre arasında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız ve Gaziantep Milletvekilimiz olan Sayın Fatma Şahin büyük bir nezaket örneği göstererek tarafıma bizzat hayırlı olsun demek için stadyumda oyuncuların soyunma odasından tamamen ayrı Teknik Direktör odasına teşrif etmiş ve iyi dileklerde bulunmuşlar, akabinde hiçbir oyuncu ile irtibata dahi geçmeden protokol tribündeki yerlerini almışlardır. Söz konusu görüşmede Sayın Bakanımız kesinlikle takıma ne bir prim açıklamış, ne de galibiyet için bir söz vermiştir. İlk maçımızda elde ettiğimiz ve bizim için son derece önemli olan Sanica Boru Elazığspor maçı galibiyetine bu şekilde gölge düşürmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Unutulmamalıdır ki; Elazığspor da tıpkı Gaziantepspor gibi bu ülkenin güzide takımlarından olup bu şekilde haksız ve yanlış yakıştırmalar Sanica Boru Elazığspor camiasına da saygısızlık anlamına gelmektedir. Başta oyuncularımız ve ekibim olmak üzere tüm camiamızın kenetlenerek elde ettiği bu galibiyetin değeri hiçbir maddi unsurla ölçülemez."

Ancak bugün Aydınlık gazetesi yazarı Mustafa Mutlu Bakan Fatma Şahin'i soyunma odası girişinde Sergen Yalçın ile birlikte gösterdiğini iddia eden fotoğraflar yayınladı. Bu fotoğraflar hakkında da bir açıklama yapan Bakan Şahin söz konusu mekanın soyunma odası değil bekleme salonu koridorları olduğunu söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/116362711636274

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  lüzumsuz işler bakanı. - sktk60

  adı aileden sorumlu bakan ama kadınlar sokak ortalarında kocaları tarafından öldürülüyor korunmuyor aileden sorumlu bakan gitmiş spor bakanının karışması gereken işlere el atıyor sen önce kendi hemcinslerin olan kadınları erkeklerin şerrinden koru gaziantepsporu korumak sanamı kaldı ne bakanlarımız var ama.

  Bir tahmin - serkankoybasi

  Korumanın kafasının arkasındaki panodaki kelime "dası"yla bitiyor. Altındaki kelime de "m" ile. "Soyunma Odası" ve "konuk takım" olmasın sakın? Ha "Bekleme SaLONU" olmadığı kesin :)

  ŞART DEĞİL - pispor

  yani bir prim verilecekse bunun soyunma odasında yada futbolcular ile yüz yüze gelmek değil bunu yöneticilerine de söz verdikten sonra ki birde Antep Belediye başkan adayı sayın Şahin neden olmasın

  basit - osmaniyettin

  çok zor değil yani, biri gitsin o bayanın kafasının arkasında kalan tabelada ne yazıyor onu bir bulsun çeksin, tabi delil saklamak için tabelanın ve odanın yerini değiştirip duvarı da yıkmazlarsa. bunlardan her çakallık beklenir