Bakan Fatma Şahin'den 'dindar koca' yanıtı: Çocuklar siyaset için kullanılamaz

Bakan Fatma Şahin'den 'dindar koca' yanıtı: Çocuklar siyaset için kullanılamaz
Bakan Fatma Şahin'den 'dindar koca' yanıtı: Çocuklar siyaset için kullanılamaz
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AKP mitinginde bir kız çocuğunun elinde görülen 'Dindar koca istiyoruz' pankartıyla ilgili konuştu. Şahin, "Hiçbir şekilde çocukların ticari olarak, siyasi olarak kullanılmaması gerektiğini çok net bir şekilde söylüyoruz" dedi.

GAZİANTEP - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın, AKP mitinginde bir kız çocuğunun elinde görülen 'Dindar koca istiyoruz' pankartıyla ilgili soru önergesi için Gaziantep'te konuştu. Bakanlık olarak çocuk hakları konusunda duruşlarının net olduğunu söyleyen Bakan Şahin, "Çocuk hakları konusunda hiçbir şekilde çocukların ticari olarak, siyasi olarak kullanılmaması gerektiğini çok net bir şekilde söylüyoruz. Bu konuda duruşumuz nettir" dedi.
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep'e gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, beraberinde Gaziantep Valisi Erdal Ata, Ak Parti Gaziantep milletvekillerden Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Sarı ve Abdullah Nejat Koçer ile birlikte Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık'tan çalışmalarla ilgili bilgi alan Bakan Şahin, son 1 ayda yaşanan olaylarda Anadolu sermayesinin ve alın terinin ne kadar önemli olduğunu gördüklerini söyledi.

YENİ RAPORLAR BEKLENİYOR 
Toplantının ardından gazetecilerin, Bingöl'ün Solhan İlçesi'nde 16 yaşındaki E.A.'nın 5 uzman çavuşun tecavüzüne uğradığı iddiasıyla açılan davaya ilişkin sorusunu yanıtlayan Bakan Fatma Şahin, davasıyla ilgili yeni raporlar beklendiğini belirterek, şunları kaydetti: "Bu konuda bakanlığımız çok ciddi bir şekilde takipçidir ve müdahil olduk. Tutuksuz yargılanmanın kaldırılmasıyla ilgili talepte bulunduk. Valimiz, Başsavcımız çok titiz bir şekilde konuyu takip ediyor. Biz oraya hem hukuk müşavirlerimizi hem çocuk psikiyatristlerimi ve piskososyal destek verecek uzman arkadaşlarımızı gönderdik. Çocuğumuzu koruma altına aldık. Anne ve babasıyla sürekli istişare altındayız. Bizim tahminimiz, şu anda yeni raporlar bekleniyor. O raporlar da bugünlerde tamamlanmak üzere. Pazartesi-salı, yeni kararın çıkmasını bekliyoruz. Biz bakanlık olarak, bu konuda 125 davaya müdahil olduk, 6'sında en üst seviyeden ceza aldırmayı başardık. Diğer davalar da tamamlanmadığı için takibimiz devam ediyor. Mağdurun ve çocuğun yanındayız, karşıdaki kim olursa olsun. Mağdurun hakkını korumak, Aile Bakanı ve bir anne olarak benim görevim diye bakıyorum." 

 
'ÇOCUKLAR İÇİN DURUŞUMUZ NET'

Bakan Şahin, AKP'nin İstanbul Kazlıçeşme'de düzenlediği mitingde küçük bir kız çocuğunun elinde görülen, 'Ayyaş, çapulcu koca değil, Allah'tan korkan dindar koca istiyoruz' pankartıyla ilgili CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın verdiği soru önergesi hakkında da konuştu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, çocuk hakları konusunda bakanlık olarak duruşlarının net olduğunu söyledi. Bakan Şahin, "Çocuk hakları konusunda; hiçbir şekilde çocukların ticari olarak, siyasi olarak kullanılmaması gerektiğini çok net bir şekilde söylüyoruz. Kimden gelirse gelsin, hangi fikirden gelirse gelsin, eğer çocuğun yüksek menfaati zarar görüyorsa biz onun da karşısındayız. Bu konuda duruşumuz da nettir" dedi. (Ahmet Hamdi ÇİÇEK-Mehmet BULUT/DHA)

'Dindar koca' isteyen kız çocuğu Fatma Şahin'e soruldu


  http://www.radikal.com.tr/113869611386965

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  COCUKLARI KENDINE BENZETMEK ISTEYEN YOBAZLAR - Equalizer001

  Bakan Şahin: "Hiçbir şekilde çocukların ticari olarak, siyasi olarak kullanılmaması gerektiğini çok net bir şekilde söylüyoruz" demis. Sn. Bakan; bu is soyluyoruz, edecegizlerle yurumez. Siz Bakan olarak cocuklari politik goruslerine alet eden utanmazlar hakkinda dava actiniz mi? Bu ne ahlaksizlik? Pankarlari gordugumde tuylerim dinen diken oldu. Bir erkek cocuguna nasil olur da ?donumu indiremzsiniz? dedirtilir? Hele kucuk kiz cocuguna dindakr koca istiyorum dedirtilmesinin ne kadar tehlikeli oldugunun farkindamisiniz? Sakalli bir adam gelecek ve kucuk kiz cocguna ben dindar bir insanim, kocan olmak istiyorum diyerek cocgun irzina gececek. Cocuklarimiza bunlari yapanlari ve yaptiranlari yargi onune cikarmazsaniz, bu millet size asla af etmez ve tarihe en basarisiz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak gecersiniz.

  HAYIRLARA VESİLE OLUR - pispor

  Adnan Menderesin geçirdiği bir uçak kazası sonucu bir partilisi küçücük çocuğunu kurban etmek istemesi gibi bu küçük çocukların ellerinde taşıdığı pankartlar utanç verici o çocuklar bu gün ülkenin siyasi durumunu bile idrak edemeyecek yaştalar a budalalar bu çocukları siyasetin kirliliğine niçin bulaştırıyorsunuz bari büyüklerin ellerine tutuştursaydınız bir önemi olabilirdi

  Başta başbakan çocukları siyasette kullanıyor. - citizen

  Ya buna ne dersiniz Recep beyin Kayseri mitinginde kendi ağzından, naklen... '3,5 yaşındaki torunum sabah kapıyı çalıyor. ‘dedeciğim bir şey söyleyebilir miyim’ diyor. Söyle diyorum. ‘Dik dur eğilme bu millet seninle’ diyor.'... Bundan daha iyi örnek mi olur çocukları siyasete bulaştırmak konusunda. Siz önce başbakanınıza bir hatırlatma yapın cesaretiniz varsa. Bu çocuk 3,5 yaşında böyleyse 35 yaşına geldiğinde dedesinden bile uzun olur boyu...Tabi Recep bey doğru söylemişse.., boşuna günahını almayalım zavallı çocuğun...Başbakan böyle olursa cemaati de o polis şefinin dediğini yapar gaz çıkarır gibi...

  ... - Selosl

  irticada kullanıyorsunuz da siyasette mi olmayacak çocuklar.

  ayıp ve suç - düş-ün bulur-sun

  Hem cinselliğe karşıdırlar hemde her konuya cinsellikten girerler. Hatta daha ileri gidip, çocukların cinselliğine el uzatırlar. Yani bu oğlan çocuğunun donunu sadece onlar mı indirebiliyormuş ki ? Minik kız çocuğuna bu yaşta dindar koca mı vereceklerki ? Bu tür sapıklıklara Pedofili deniyor. O da uluslar arası suç zaten. Bence bu çocuklara yazılı ve görsel cinsel taciz olayı hakkında savcılar harekete geçmeli. Bu çocuklar ellerinden alınıp Normal bir aile içinde yetiştirilmeli.