Bakan Güler helikopterle stada indi protokol toz içinde kaldı

Bakan Güler helikopterle stada indi protokol toz içinde kaldı
Bakan Güler helikopterle stada indi protokol toz içinde kaldı
İçişleri Bakanı Muammer Güler'i Çorum'un Mecitözü ilçesine getiren helikopterin ilçe stadına inişi sırasında ortalık toza boğuldu. Güler'i karşılamaya gelen ve aralarında 4 il valisi olan protokoldekiler otomobillerine kaçtı.

MECİTÖZÜ – İçişleri Bakanı Muammer Güler, Devlet eski Bakanı ve İçişleri Bakanlığı eski Müsteşarı Bekir Aksoy’un annesinin cenaze törenine katılmak üzere helikopterle Çorum’un Mecitözü İlçesi’ne geldi. Bakan Güler’in helikopterinin ilçe stadına inişi sırasında alan, adeta toz bulutu içinde kaldı. Helikopterden inen Bakan Güler, kendisini karşılayan Çorum Valisi Sabri Başköy'e, "Stat niye sulanmadı. Bizim yüzümüzden herkes toz içerisinde kaldı" dedi.

Ankara ’dan helikopterle Çorum’un Mecitözü İlçesi’ne gelen Bakan Güler, İlçe Stadı'nda Çorum Valisi Sabri Başköy, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri tarafından karşılandı. Güler’in helikopterinin stada inişi sırasında her taraf tozla kaplandı. Bu sırada tozdan korunmak için alanda bulunan il valileri ile diğer protokol üyeleri makam araçlarına bindi.

Adeta toz bulutunun içinde kalan alanda görevliler otomobillerin arkasına saklanarak tozdan korunmaya çalıştı. Tozun ortadan kalması üzerine protokol üyeleri araçlardan inerek Bakan Güler’i karşıladı. Bakan Güler kendisini karşılayan Çorum Valisi Sabri Baköy’e, "Stat niye sulanmadı. Bizim yüzümüzden herkes toz içerisinde kaldı" dedi. Bunun üzerine Vali Başköy ise, "Efendim itfaiye az önce sulamıştı” diyerek yanıt verdi.

Bakan Güler, karşılamanın ardından Mecitözü ilçesi Merkez Camisi’ne gelip Cuma namazı kıldı. Ardından Afyonkarasihar’daki evinde dün vefat eden Devlet eski Bakanı ve İçişleri Bakanlığı eski Müsteşarı Bekir Aksoy’un annesi 87 yaşındaki Saime Aksoy’un cenaze törenine kılındı. Cuma namazı sonrasında kılınan cenaze namazının ardından Saime Aksoy’un cenazesi İlçe Mezarlığı’nda toprağa verildi. Defin törenine de katılan Bakan Güler, Saime Aksoy’un yakınlarına başsağlığı diledi.


Yusuf ÇINAR / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115739311573936

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  /// - Al Capone

  biraz bakan biraz da protokol tozlansin - yatirimlar hep ayni yere gidince olacag buydu zaten. siz ne beklerdiniz ?

  Stad neden sulanmadı? - sblgngr

  Çünkü üzerinde çim yoktu. Sadece cami, avm ve hes yapmakla meşgul olan müteahhid devletimiz, spor sahaları, yüzme havuzları, tenis kortları, basketbol potaları gibi gereksiz şeylerle ilgilenmiyordu. O arkasına saklanılan süper lüx arabaların biriyle, kimbilir kaç tane çimi olan oyun sahası yapılabilirdi. Oysa içişleri bakanlığımız yoganın islamiyete uygun olup olmadığı gibi işlerle ilgileniyordu. Makarnayla doyurulup uykusu gelmiş halkımız ise kuran kursu dışında birşey talep etmiyordu. O yüzden her yeri toz basmıştı.

  Bu sefer Allah Korumus! - Turk

  Helikopter gibi, dikine havalanabilen, her yere inen, ustun teknoloji bir hava aracini kullaniyorsunuz. -VIP tasiyorsunuz.- Indiginiz yerler bu standartlara uygun degil!... Iyiki; pilot helikopteri toz-duman icerisindeyken yere vurmamis!... Aslinda; pilot, bu alana inmeye itiraz bile edebilirdi. Belliki; "emir buyuk yerden" oldugu icin sesini cikararmamis... *** Gecmis olsun...

  mulkiyeee - ataycanada

  bu valiler derhal gorevden alinmali efendim! bunlara mulkiye'de toz nasil yutulur ogretilmiyor mu? bu nasil bir vali yetistirme uslubudur soruyorum!? vali dedigin toz toprak demez bakaninin helikopterini asker gibi ayakta bekler. valilerin toz yutmadigi bir memlekette, vatandasa biber gazi basarsin sikayet eder seni! vali toz yutacak, vatandas gaza alisacak!

  YAZIKLAR OLSUN - pispor

  Romanlara konu olan Mecitözü gençlerine yeşil bir saha yapamayan bu hükümete

  Suç ve Güç - armagandenizci

  Sual: Stad neden sulanmadı? Güzel Türkçemizde "hem suçlu hem güçlü" gibi veciz bir deyimle ifade edegeldiğimiz bir vaka.