Bakan Günay mikrofonu açık unutunca...

Bakan Günay mikrofonu açık unutunca...
Bakan Günay mikrofonu açık unutunca...
Kültür ve Turizm Bakanı Günay, CHP'yi sarsan tutuklamayla ilgili yanındakilerle ilginç yorumlar yaparken unutulan mikrofonlara yakalandı

ANKARA - Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay'ın kardeşi Mustafa Fehmi Okay'ın uyuşturucu operasyonundan tutuklanmasıyla ilgili konuşurken mikrofonu açık unuttu.

Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ın dün Müzeler Genel Müdürlüğü’ndeki toplantısında mikrofon açık kalınca ilginç bir diyalog duyuldu.  Diyalog şöyle:

Bakan Günay: Ne oldu bizim bu Hakkı Süha’nın kardeşi, kuvvetli iş...

Yanındakiler: Dinleme kayıtlarına göre öyle. Organizasyonun içinde..

Bakan Günay: Bravo. Müteşebbis bir aile demek ki..

Yanındakiler: Alemci tarafında o.

Bakan Günay: Öyle mi? Neyse.

Yanındakiler: Hakikaten öyle. Organizasyonun içinde ama yiyelim, içelim, eğlenelim tarafında..

 

 

KENAN EVREN'E ŞİİRLİ GÖNDERME

 

 

 

Bakan Günay, bir soru üzerine, 12 Eylül darbecilerine yargı yolunu tıkayan Anayasa’nın geçici 15. maddesine atıfta bulunarak, “Türkiye o şansı ne yazık ki kullanmadı” dedi. Günay, şöyle devam etti:
“Türkiye bunları yapmazken, Şili, Arjantin, Yunanistan yaptı. Bizdekiler de hâlâ belli kesimlerin gözünde saygıdeğer konumlar taşıyorlar. Şimdi belki de geriye dönüp hesaplaşma yapmak yerine onların yıkmak istediklerini yeniden inşa ederek, Türkiye’nin demokrasiden korkması değil, demokrasiyle ancak yaşayabileceğini sergileyerek belki tarihi bir cevap verebiliriz. ‘Kör olasın demiyorum, kör olma da gör beni’ diyor ya türküde, güzel şeyler yapalım. Bu saatten sonra dönelim tekrar, yargılayalım falan... O kadar zaman geçti ki bu yeniden yaraları kaşımak noktasına mı gelir diye düşünüyorum.” (Radikal)