Bakan kar tatiline kızdı

Milli Eğitim Bakanı Çelik, önceki gün ve dün Ankara dahil bazı illerde kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilmesine tepki gösterdi: "İki parmak, 5 santimetre kar için tatil olmaz. İstanbul için bu tedbir uygun, ancak Ankara gibi kara alışık yerlerde olmamalı."

ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, okullardaki son kar tatillerine tepki gösterdi. Katıldığı bir törenin ardından soruları yanıtlayan Çelik, "Ankara'da (dün) okulların tatil edilmesini gerektirecek bir durum var mıydı?" sorusu üzerine, Ankara'nın İstanbul'a benzemediğini vurgulayarak, "Meteoroloji'den aldıkları rapor, biraz ürkütücüymüş. Buzlanma olur kaygısıyla böyle bir karar alınmış. Ankara, kara alışık bir kenttir. Bizim, karla birlikte normal mesaimizi sürdürmeye alışık olmamız lâzım. Ben Dikmen'de oturuyorum. Sanırım en fazla da kar orada yağıyor, baktım yerde 5 santimetre kar vardı" dedi.
Kaza ihbarı yağdı
Öte yandan Ankara Emniyeti'nin rakamlarına göre, önceki gün kar yağışının başlamasından dün sabaha dek 518 trafik kazası ihbarı geldi. Bu kazalardan 288'inde maddi hasar meydana geldi, 13 kişi yaralandı.
Buzda kayıp başını çarpan 57 yaşındaki yaya Alim Yalım öldü. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7666947666940

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.