Bakan kardeşi doktor pompalıyla öldürüldü

Eski Kültür Bakanı Gökhan Maraş'ın doktor kardeşi çalıştığı tıp merkezinin önünde öldürüldü. Pompalı silahıyla yakalanan saldırgan susma hakkını kullandı. Nişanlısı, doktorla aynı hastanede çalışan saldırgan, cinayet nedenini mahkemede açıklayacağını söyledi.


Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’ndeki olay önceki gün saat 18.00’de Özel Elbistan Tıp Merkezi önünde meydana geldi. İddiaya göre, ortağı olduğu tıp merkezinin önündeki bankta oturan evli, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Saim Uğur Maraş’ın (35) yanına gelen ve tekvando sporu yapan işsiz Taşer Aktaş (33), hiçbir şey söylemeden çantasından çıkarttığı pompalı tüfekle, art arda ateş etti. Başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Dr. Maraş, Elbistan Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Ancak doktorun öldüğü anlaşıldı.

Üç kişi de yaralandı

Saçmaların isabet ettiği yoldan geçen Semra Doğan (8), Meltem Gül (22) ve Buket Karaca da (20) yaralandı. Yaralılar, Elbistan Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi. Yaya olarak kaçmaya çalışan Aktaş, olay yerinden geçen jandarmalar ile polisin aynı andaki müdahalesiyle yakalandı.

Nişanlısı muhasebeci

Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Aktaş, suçunu itiraf etti ancak cinayetin nedeni konusunda açıklama yapmadı. Nişanlısı Yurdagül’ün tıp merkezinde muhasebeci olarak çalıştığı, bu nedenle doktorla arasında bir husumet oluştuğu ileri sürülen cinayet şüphelisi, ifadesini mahkemede vereceğini söyledi. 48’inci Mesut Yılmaz hükümetinde Kültür Bakanı olan ANAP Kırşehir eski Milletvekili Gökhan Maraş’ın kardeşi Dr. Saim Uğur Maraş’ın cenazesi otopsi için Kahramanmaraş’a gönderildi.


Bakan Özak'ta korkunç şüphe

Yurt dışında 8 gün kaldıktan sonra dönüşte yüksek ateşi dü-şürülemeyen Devlet Baka-nı'nda 'Domuz gribi' şüphesi..


Bakan Faruk Özak'ın ateşi günlerdin düşürülemedi. Çanakkale'de 'domuz gribi' şüphesi ortaya çıkınca Ankara'ya sevkedildi.
Çakakkale'de ateşi yükselen Devlet Bakanı Faruk Özak dün gece yarısı teşhis ve tedavi için Ankaraya'ya getirildi. Özak'ın domuz gribine yakalanıp yakalanmadığı bugün netlik kazanacak.

4 gün önce İstanbul'da kontrolden geçen Bakan, bir şey çıkmayınca Çanakkale'ye gitti. Ancak ateşi düşürülemeyen Özak'ın, kısa süre önce yurt dışında olması "korkunç şüphe"ye yol açtı.

Özak dün gece yarısı Ankara'ya sevk edildi. Özak Finlandiya'da 8 gün kaldıktan sonra Estonya ve İsviç'e geçmiş 24 Temmuz'da yurda dönmüştü.

Özak konuyla ilgili Gazete Habertürk'e konuştu. Özak, "Ben de domuz gribi olabilirim. Nitekim yurt dışındaydım. Sonuçta hepimiz ölümlü faniyiz. Yarın (bugün) kesin sonuç ortaya çıkakack" dedi.