Bakan Kılıç: İstemeyen Gençlik Treni'ne gelmesin!

Bakan Kılıç: İstemeyen Gençlik Treni'ne gelmesin!
Bakan Kılıç: İstemeyen Gençlik Treni'ne gelmesin!
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Gençlik treninde uyguladıkları harem-selamlık uygulamasını savundu: Yılın 52 haftası var, bizim programlar 1 hafta devam ediyor. Bu işten rahatsız olanlar varsa programa katılmasın

İSTANBUL - Point Otel'de düzenlenen “Uluslararası Spor Zirvesi”nden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gençlik Treni başladığından itibaren kızlar ve erkeklerin hiçbir zaman bir arada seyahat etmediklerini söyledi.

Gençlik Treni'nde artık kızların ve erkeklerin ayrı seyahat ettikleri yönünde bir açıklaması olduğu hatırlatılan Bakan Suat Kılıç şöyle konuştu: “Geçen yıl yaz aylarında 200 bin gencimizi programlara aldık. Bu yıl 500 bin hedef, önümüzdeki yaz 1 milyon. Ya 3-5 bin kişiyle bu işi sınırlandıracaksınız ve karma yapacaksınız, ya da hedefleriniz milyonluksa, güvenliklerini sağlamak üzere tekin ve emniyetli bir şekilde ailelerin emanet ettiği gençleri, aynı şekilde ağırlayabilmek ve beklentilerine cevap verebilmek üzere bir program yapılacaksa ve sayı milyonlara ulaşacaksa da bu tür önlemler almak kaçınılmaz. Bizim yaptığımız tamamen kendi güvenliğimizi ve çocuklarımızın güvenliğini sağlamaya yönelik tedbirdir. Yılın 52 haftası var, bizim programlar 1 hafta devam ediyor. Bu işten rahatsız olanlar varsa kalan 51 hafta, herkesin dilediği gibi geçirebileceği ve kullanabileceği bir 51 haftadır. Yılın bir haftasında biz programlarımızı bu şekilde açıyoruz. Arzu eden katılır, arzu etmeyen katılmaz. Benim gördüğüm kadarıyla kızlarımızın bu işten bir rahatsızlığı yok. Çünkü yüzde 30 olan katılım oranları yüzde 51'e ulaştı 2012 yaz aylarında.” (aa)