Bakan Kılıç'tan kız ve erkek öğrenciler için alkol önlemi

Bakan Kılıç'tan kız ve erkek öğrenciler için alkol önlemi
Bakan Kılıç'tan kız ve erkek öğrenciler için alkol önlemi

Barış Gemsi

'Barış Gemisi' ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç "800 kız ve erkek öğrenciyi gemi seyahatine götürüyorsam elbette bunun tedbirini alacağım. Gemide alkolü de kaldırttım" dedi.

TBMM - Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gençlik Barış Gemisi'nde alkolü kaldırttığını belirterek, "53 milletten 800 kız ve erkek öğrenciyi gemi seyahatine götürüyorsam elbette bunun tedbirini alacağım" dedi.

Parlamento'da gazetecilerin Türkiye -Akdeniz Gençlik Barış Gemisi Projesi'ne ilişkin sorularını yanıtlayan Kılıç, "53 milletten 800 kız ve erkeği 10 günlük gemi seyahatine götürüyorsam, elbette ki bunun tedbirini alacağım. Bu tedbiri almadıktan sonra götürmem zaten.

Kaldı ki 800 genci, 10 günlük gemi seyahatine götürmek gibi bir yükümlülüğüm de yok. Bir proje yapıyoruz; Türkiye-Akdeniz Gençlik Barış Gemisi Projesi. Barış gemisinde, evrensel konular, küresel konular, savaşlar, gençlik sorunları tartışılıyor. Bütün bunların zeminidir, bizim için önemli olan. O zemini sağlamak için bütün tedbirleri aldım. Gençlik Barış Gemisi'nde barlardan alkol servisi de yapılmaz, alkolü de kaldırttım, bu da doğru. Bir daha Gençlik Barış Gemisi olursa, gene alkol servisi olmayacak. Bunu da peşinen söyleyeyim. Bu kadar net yani..." diye konuştu.

Kılıç, kız erkek yurtlarını da kız ve erkek yurdu şeklinde ayıracaklarını belirterek, "Bu da çok açık net. Bu konuda da bir inkarımız yok. Eskiden ayrıydı, sonra birleştirildi, şimdi yeniden ayırıyoruz" dedi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/115913511591359

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Katilanlar 18 ve 27 yaslari arasinda - ohabey

  18 yasini gecmis yetiskinlere alkolu yasaklamak ne demek? Herseyi yuzunuze gozunuze bulastirmasaniz olmaz.

  akp iyice sapıtmaua başladı! - zebda

  ya gercekten inanılır gibi değil...alkol ve sekse takmış bir hukumet...baya bir takıntı içindeler..turkiyenin en buyuk problemleri alkol ve seks onlara göre...sizin hayat tarzınıza uymazsa siz oyle yaşayın size ne milletden..uckur bekciliğini bırakın..

  HELAL OLSUN - pispor

  AKP hükümeti dünya gençlerinin namusunu koruyor

  akp - consensus

  akp liler osmanlı da yaygın olan bir geleneği devam ettirmek istiyorlar anlaşılan karşı cins ortadan kalksın sorunlar hallolur

  kendini ne zannediyorsun - Kurmanbek Allahverdiyev

  Adam bir de utanmadan "Ben kaldırttım, emir verdim" diyor. Sen kendini ne zannediyorsun? Padişah mısın, veziri azam mısın? Sanki ölene kadar iktidarda kalacaksınız. Bu faşist rejiminiz bittiği zaman halk seni yargılayacak. Hakettiğin cezayı çekeceksin. Hatta ölene kadar iktidarda kalsan bile zamanı geldiğinde seni mezarında yargılayacağız. Seni öyle bir yargılayacağız ki torunların, torunlarının torunları sorulduğunda utançlarından "hayır valla benim akrabam değildir" diyecek.

  ey özgürlük! - maimartı

  bunların akılları fikirleri sevişmede, hocam ne tedbiri yahu, insanlar özgürdür, size rağmen!

  SAYIN BAKAN - pispor

  Buna resmen bölücülük denir