Bakan Koç: Beni yanlış anlamışlar

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Eyüp Camii'ndeki Hz. Muhammed'in kutsal emanetlerinden Sakal-ı Şerif'in kendisinin görebilmesi için İstanbul Havalimanı'na getirilmesiyle ilgili olarak faturayı bürokratlarına kesti.

AYDIN - Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Eyüp Camii'ndeki Hz. Muhammed'in kutsal emanetlerinden Sakal-ı Şerif'in kendisinin görebilmesi için İstanbul Havalimanı'na getirilmesiyle ilgili olarak faturayı bürokratlarına kesti. Koç, "Ben Sakal-ı Şerif'i yerinde görmek istedim, 'Getirin' demedim. Bürokratlar da yanlış anlayarak havaalanına getirmişler. Böyle bir saygısızlık yapar mıyım?" dedi.
Koç, Aydın'da gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi: "Her şey yanlış anlamadan. Sakal-ı Serif'in saklanmasıyla ilgili kamuoyunda birtakım serzenişler vardı. Onunla ilgili bir tatbikat yapmak için incelemeye karar verdik. Bürokratlar da konuyu yanlış anlayıp, havalimanına getirmişler. Bunda kasıt yok.?" Koç, daha sonra Sultanhisar'da Nysa örenyerinde incelemelerde bulunduğu sırada yine aynı konuya ilişkin soru yöneltilince sinirlenerek, "Bırakın Sakal-ı Şerif'i. Ben hürmet etmesini bilmez miyim? Bu konuda söylenecek bir şey yok. Konuyu kapatın artık" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7596947596940

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.