Bakan Müezzinoğlu: Kimyasal saldırılara karşı her türlü tedbiri aldık

Bakan Müezzinoğlu: Kimyasal saldırılara karşı her türlü tedbiri aldık
Bakan Müezzinoğlu: Kimyasal saldırılara karşı her türlü tedbiri aldık
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Türkiye'nin sınır komşusu Suriye'de olası kimyasal silah kullanılması konusunda, bakanlık olarak her türlü tedbiri aldıklarını açıkladı.

İSKENDERUN – Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Türkiye 'nin sınır komşusu Suriye 'de olası kimyasal silah kullanılması konusunda, bakanlık olarak her türlü tedbiri aldıklarını açıkladı.

Merkez ilçe Antakya'da 750 yataklı devlet hastanesi inşaatının temel atma törenine katılmak üzere Hatay'a gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İskenderun İlçesi'nde AK Parti ilçe teşkilatında düzenlenen toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin, 'Suriye'de yaşanan iç karışıklıklar ve olası kimyasal silah kullanımıyla ilgili tedbir alınıp alınmadığı' konusundaki sorusu üzerine Bakan Müezzinoğlu, gerek AFAD, gerekse Sağlık Bakanlığı'nın bu anlamda her türlü tedbiri aldığını söyledi.

Bakan Müezzinoğlu, önceki gün Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın başkanlığında konuyla ilgili toplandıklarını belirterek, "Tabi, arzu ederiz ki hiçbir sıkıntı olmasın, hiçbir vatandaşımıza veya oradaki hiçbir vatandaşa karşı bu tür insanlık dışı suçlar işlenmesin. Ama biz Türkiye olarak, özellikle sağlık alanında her türlü tedbiri aldık. Hiçbir sıkıntı olmayacağını söyleyebilirim, vatandaşlarımız huzurlu olsun" dedi.


DHA