Bakan Nabi Avcı'ya Anıtkabir'de protesto

Bakan Nabi Avcı'ya Anıtkabir'de protesto
Bakan Nabi Avcı'ya Anıtkabir'de protesto
23 Nisan için çocuklarla Anıtkabir'e gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, "Bayrak nerede" diye bağıran bir grup daha sonra "Hükümet istifa" sloganı attı. Başbakan Erdoğan rahatsızlığı nedeniyle törenlere katılamadı.

ANKARA – 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilk tören Anıtkabir’de düzenlendi. Başbakan Tayyip Erdoğan, rahatsızlığı nedeniyle törene katılmadı. Protokol değişikliği nedeniyle ilk törende çocuklar yer almadı.

Sabahki ilk tören öncesinde TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bazı bakan ve milletvekilleri Aslanlı Yol'dan geçerek, Atatürk'ün mozolesinin önüne geldi.

Cemil Çiçek'in, Atatürk'ün mozolesine "TBMM Başkanı" yazılı çelengi koyması ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Bu arada, protokol sıralamasında yapılan değişiklik nedeniyle törende bu yıl çocuklar yer almadı.

Anıtkabir, saat 10.00'dan itibaren vatandaşların ziyaretine açıldı. 


BAKANA PROTESTO
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile beraberindeki öğrenciler de Antıkabir'i ziyaret etti. Bu sırada Anıtkabir'i ziyaret eden vatandaşlar Bakan Nabi Avcı'yı 'Bakan bayrak nerede' diyerek protesto ettiler. Aynı kişiler, Bakan Avcı'nın Anıtkabir'den ayrılmasının ardından da slogan atıp marşlar söyledi. 


BAŞBAKAN KATILMADI
Öte yandan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Anıtkabir'deki törenlere sağlık sorunları nedeniyle katılamadı. Doktorlarının ses kısıklığı rahatsızlığının tedavisi sürecinde Başbakan Erdoğan'a, rüzgarlı havaya çıkmaması uyarısında bulunduğu için Anıtkabir'deki törene katılamadığı öğrenildi.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile beraberindeki öğrenciler Antıkabir'i ziyaret etti. Bu sırada Anıtkabir'i ziyaret eden vatandaşlar Bakan Nabi Avcı'yı 'Bakan bayrak nerede' diyerek protesto ettiler. Aynı kişiler, Bakan Avcı'nın Anıtkabir'den ayrılmasının ardından da slogan atıp marşlar söyledi. 


RADİKAL / DHA