Bakan Nabi Avcı'ya Anıtkabir'de protesto

Bakan Nabi Avcı'ya Anıtkabir'de protesto
Bakan Nabi Avcı'ya Anıtkabir'de protesto
23 Nisan için çocuklarla Anıtkabir'e gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, "Bayrak nerede" diye bağıran bir grup daha sonra "Hükümet istifa" sloganı attı. Başbakan Erdoğan rahatsızlığı nedeniyle törenlere katılamadı.

ANKARA – 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilk tören Anıtkabir’de düzenlendi. Başbakan Tayyip Erdoğan, rahatsızlığı nedeniyle törene katılmadı. Protokol değişikliği nedeniyle ilk törende çocuklar yer almadı.

Sabahki ilk tören öncesinde TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bazı bakan ve milletvekilleri Aslanlı Yol'dan geçerek, Atatürk'ün mozolesinin önüne geldi.

Cemil Çiçek'in, Atatürk'ün mozolesine "TBMM Başkanı" yazılı çelengi koyması ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Bu arada, protokol sıralamasında yapılan değişiklik nedeniyle törende bu yıl çocuklar yer almadı.

Anıtkabir, saat 10.00'dan itibaren vatandaşların ziyaretine açıldı. 


BAKANA PROTESTO
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile beraberindeki öğrenciler de Antıkabir'i ziyaret etti. Bu sırada Anıtkabir'i ziyaret eden vatandaşlar Bakan Nabi Avcı'yı 'Bakan bayrak nerede' diyerek protesto ettiler. Aynı kişiler, Bakan Avcı'nın Anıtkabir'den ayrılmasının ardından da slogan atıp marşlar söyledi. 


BAŞBAKAN KATILMADI
Öte yandan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Anıtkabir'deki törenlere sağlık sorunları nedeniyle katılamadı. Doktorlarının ses kısıklığı rahatsızlığının tedavisi sürecinde Başbakan Erdoğan'a, rüzgarlı havaya çıkmaması uyarısında bulunduğu için Anıtkabir'deki törene katılamadığı öğrenildi.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile beraberindeki öğrenciler Antıkabir'i ziyaret etti. Bu sırada Anıtkabir'i ziyaret eden vatandaşlar Bakan Nabi Avcı'yı 'Bakan bayrak nerede' diyerek protesto ettiler. Aynı kişiler, Bakan Avcı'nın Anıtkabir'den ayrılmasının ardından da slogan atıp marşlar söyledi. 


RADİKAL / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113073111307313

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hakettiğinize hakaret etmeye hakkınız yoktur. - mavi ve beyaz

  Cumhuriyet ve demokrasi düşmanları için bahane üretmek ekmek üretmekten daha kolay ve zahmetsizcedir.

  Şifa bulsun başbakan, moralini bozmasın...:-)) - citizen

  Alıştık artık başbakanın her resmi bayram öncesinde üşütüp hasta olmasına...Hem herşeyde bir hayır vardır denir ya. Anıtkabire gidip, moralini bozacağına evinde kendi kanallarını izlesin, yaptırttığı anketleri değerlendirip şifa bulsun...

  ulusal değerlerin değerini arttırın - AHMETCE

  Bayrak üzerinden bu kadar siyaset yapılan Atatürkçülük diye kendini paralayan kemalistleri bizlerde atatürkün değil bu vatanın askerleriyiz ülkeyi korumak onun değerlerine sahip çıkmak çıkıpta onun bunun askerleriyiz diye bağırmakla olmaz ülkesi için çalışarak ülkesinin kalkınmasına katkıda bulunarak olur geçmişte halkı uyutarak ülkeyi soyup soğana çevirenlerin atatürkçüyüz diyerek kendilerini nasıl maskeledikleri aşikardır vatan uğruna diyerek vatan evlatlarını katlettikleri anaları ağlatanlar bellidir bırakın bu bayrak siyasetini atatürk siyasetini artık ulusal değerleri öyle bir kullanın ki değeri artsın her aklınızı estiği yerde bayrak nerde atatürk vatan millet sakarya diye çığırtkanlık yaparak bir yere ulaşılmaz şerefle kazanılmış olan türk bayrağını masaya örtü yaparak ona sahip çıkamazsınız