Bakan oğulları neden tutuklandı?

Bakan oğulları neden tutuklandı?
Bakan oğulları neden tutuklandı?
Büyük Rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan 3 bakan oğlundan 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Peki Barış Güler ve Kaan Çağlayan'ın tutuklanmasına neden olan suçlamalar neler?

İSTANBUL - Büyük Rüşvet operasyonunda gözaltına alınanlardan İçişleri Bakanı Güler'in oğlu Barış, Bakan Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan, Rıza Sarraf ve Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da aralarında olduğu 14 kişi tutuklandı.

2 Bakan oğlu, Sarraf ve Aslan tutuklandı

Yolsuzluk operasyonunu 'çakmak kamera' hızlandırmış

Barış Güler ile Kaan Çağlayan, "Rüşvet almaya ve vermeye aracılık etmek", Rıza Sarraf, "Rüşvet vermek ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan ise "Rüşvet almak" gerekçesiyle tutuklandı. (DHA)
Kaan Çağlayan: Devlet dün nikahladı, bugün gözaltına aldı!

Evlerden çıkan para 10 milyon TL'yi aştı!


  http://www.radikal.com.tr/116734511673453

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  nese2010 adlı yorumcu.. - kaşınan adam

  nese2010 adlı yorumcuya yuh demekten başka söz bulamıyorum..Çalsın ama iş yapsınlar mantığının temsilcisi olduğu anlaşılıyor..

  Avrupadaki gibi - düş-ün bulur-sun

  Her bireyin, mesleği,mevcut işi, ve aylık geliri her ay belli olmadan bireysel gelir hanesi açılmadan bu suçları engellemek zor. Bireyin aylık geliri memur gibi belli olmalı, yoksulsa yardım edilmeli büyük bir kazanca erdiyse sebebi sorulmalı.Para akışının ayakkabı kutusunda değil de, banka dijital sistemden aktarmak mecbur tutulmalı.

  hükümetin başarılarını gölgede bırakmaya çalışıyorlar - nese2010

  halkbank ile petrol ve doğalgaz anlaşmaları ve çözüm süreci hedeflenmekte bu operayon ile, avrupa birliği ile vize muafiyeti anlaşmasında emeği geçenler de hedefte. türkiyeyi kaynar kazana tekrar itmeye çalışanları bu millet unutmayacak.