Bakan okul çevresindeki yapılara kızdı

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Erzurum'da bir okulun çevresini saran işyerlerin görünce AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'e, "Buraları yıktırmazsanız, bir çivi bile çaktırmam" diye çıkıştı.

ERZURUM - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Erzurum'da bir okulun çevresini saran işyerlerin görünce AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'e, "Buraları yıktırmazsanız, bir çivi bile çaktırmam" diye çıkıştı.
Palandöken'de süren 'Yeni Bir Çağın Eşiğinde Eğitimde Yeni Arayışlar' konusunun ele alındığı 9'uncu Abant Platformu'na katılmak üzere dün Erzurum'a gelen Çelik, bürokratlar ve AKP yöneticileriyle birlikte daha sonra kent merkezindeki Kazım Karabekir Caddesi üzerindeki 66 yıllık İnönü İlköğretim Okulu'nu gezdi. İlköğretim okulunun çevresinin işyerleriyle kuşatıldığını gören Çelik, Başkan Ahmet Küçükler'i yanına çağırdı ve şöyle dedi:
"Bir çirkinlik abidesi. Okulun çevresi sarılmış. Buralar derhal yıkılmalı. Burada öğrenciler nasıl hareket edebilir? Resmen işgal edilmiş.. Encümen kararı çıkararak bu işyerlerini yıktırmazsanız, tek bir çivi bile çaktırmam. 1939'da yaptırılan ilköğretim okulu, ekonomik ömrünü tamamlamış. Çevresiyle birlikte okulu yıktırarak burayı Haydarpaşa Lisesi gibi kuleli yaptırabiliriz. Selçuklu, Osmanlı mimarisine uygun bir okul olur."


    http://www.radikal.com.tr/7509597509590

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.