Bakan Şahin'den YARSAV Başkanı'na 'Baykal' benzetmesi

YARSAV Başkanı'nın yaptığı açıklamaya Adalet Bakanı Şahin'den jet yanıt geldi. Şahin, YARSAV Başkanı Eminağaoğlu'nu CHP lideri Baykal'a benzeterek, "YARSAV, YARSAP haline dönüşmüştür. Yani Savcılar ve Yargıçlar Partisi haline dönüşmüştür. Bu tür konuşmaları Sayın Deniz Baykal'dan dinliyorduk, bugün de Sayın Eminağaoğlu'ndan dinlemiş olduk" dedi.ANKARA - YARSAV Başkanı’nın yaptığı açıklamaya Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’den jet yanıt geldi. Şahin, YARSAV Başkanı Eminağaoğlu’nu CHP lideri Baykal’a benzeterek, “Bu açıklamadan sonra benim hafızam da yenilendi, o vesileyle sizlerle paylaşmak isterim. YARSAV, YARSAP haline dönüşmüştür. Yani Savcılar ve Yargıçlar Partisi haline dönüşmüştür. Bu tür konuşmaları Sayın Deniz Baykal’dan dinliyorduk, bugün de Sayın Eminağaoğlu’dan dinlemiş olduk.” dedi.
Şahin, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili, “Ben yargı süreçlerine karışmam. Yargılama faaliyeti tamamen bağımsız yargı organlarımızın yapacağı bir iştir. Adalet Bakanı olarak bu konulara ne ben ne bir başkası müdahil olamaz” dedi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şahin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin’in ziyaretinin nedeninin sorulması üzerine, “Başsavcı Engin’in aşağı yukarı her hafta Ankara’ya geldiğini, geçen hafta da Ankara’da olduğunu” belirterek, şunları söyledi:
“İstinaf mahkemesi yeri ile ilgili birtakım problemler vardı, onları görüştük. Teknik İşler Dairesi ile tekrar değerlendirilecek. Sadece hizmete dönük, İstanbul’un yargısal faaliyetlerle ilgili fiziki ihtiyaçlarına dönük zaman zaman görüşmeler yaparız. Bu bağlamda bir görüşmeydi.”
Şahin, görüşmede Ergenekon soruşturmasının gündeme gelip gelmediği yönündeki soruya da, “Defalarca açıkladım. Ben yargı süreçlerine karışmam” yanıtını verdi.(anka)