'Bakan silahını gösterdi' iddiası Meclis'i karıştırdı

'Bakan silahını gösterdi' iddiası Meclis'i karıştırdı
'Bakan silahını gösterdi' iddiası Meclis'i karıştırdı
Meclis'teki gergin anlar yaşandı. AKP'li bakan Akif Çağatay Kılıç'ın, elini beline götürerek silahını gösterdiği öne sürüldü. Bakan Kılıç ise iddiayı kesin bir dille reddetti.

RADİKAL - Cumhuriyet gazetesi'nin haberine göre Meclis'te çıkan tartışmada AK Parti 'li bakan Akif Çağatay Kılıç, CHP 'li vekile silahını gösterdi. Bakan Kılıç ise iddiayı yalanlayarak, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir bakanı TBMM'ye silahla girmez. Bu alçakça bir iftiradır" dedi.

TBMM'de gergin anlar yaşandı. Geçici hükümetin bakanları yuhalamalar ve protesto eşliğinde kürsüye çıkarak yemin etti. Bu sırada CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, "Adaletin nerede şerefsiz" diye bağırdı. Bunun üzerine AKP 'li Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç elini beline götürerek silahını gösterdiği iddia edildi. 

BAKAN KILIÇ: İFTİRA

Hürriyet.com.tr'ye konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir bakanı TBMM'ye silahla girmez. Bu alçakça bir iftiradır" dedi.

CHP'Lİ TEKİN: GÖZÜMDEN VURSA İNANMAM

Tartışmayı başlatan sözlere imza atan CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin ise, Bakan Çağatay Kılıç'ın silah çektiği iddiasına "Bakan yeğenim gibidir, gözümden vursa inanmam" dedi.

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL: BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUK

Genel Kurul açılır açılmaz CHP adına söz alan Özgür Özel, CHP'li Hayati Tekin tarafından kullanılan "şerefsiz" sözünün tutanaklardan çıkarılmasını istedi. Sadece CHP değil hiçbir parti mensubunun TBMM'de böyle kelimeler kullanmasını tasvip etmediklerini belirten Özel, "Sayın bakan çok incinmiştir. Biz de bu sözü tasvip etmiyoruz. Tutanaklardan çıkarılmasını rica ediyoruz. Büyük üzüntü duyuyoruz" dedi.