Bakan Şimşek'in uçağı acil iniş yaptı

Bakan Şimşek'in uçağı acil iniş yaptı
Bakan Şimşek'in uçağı acil iniş yaptı
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Nihat Özdemir'i taşıyan özel uçak Batman'daki yoğun sis nedeniyle Siirt Havaalanına iniş yaptı.

Ankara 'dan Batman'a özel bir uçakla gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i taşıyan işadamı Nihat Özdemir'e ait olan özel uçak hava muhalefeti yüzünden Batman yerine Siirt'e inmek zorunda kaldı. Bakan ve yanındaki işadamları Siirt'te büryan kebabı yiyip karayolu ile Batman'a geçti.

Uçağın hava muhalefeti nedeniyle Batman yerine Siirt'e inmesi üzerine uçakta bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, işadamları Nihat Özdemir, Ethem Sancak ve köşe yazarlarını havaalanında, Siirt Valisi Ahmet Aydın ve Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu karşıladı. Siirt'e zorunlu iniş yapmak zorunda kalan bakan ve beraberindekiler Siirt'te has olan Büryan (Tandır) kebabı yediler. Siirt'te esnafları da gezen Bakan Şimşek, vatandaşlara halka tatlısı ikramında da bulundu. Bakan Şimşek ve beraberindekiler daha sonra karayolu ile Batman'a hareket etti.(dha)