Bakan Suat Kılıç'ı protesto eden gruba müdahale: 12 gözaltı

Bakan Suat Kılıç'ı protesto eden gruba müdahale: 12 gözaltı
Bakan Suat Kılıç'ı protesto eden gruba müdahale: 12 gözaltı
Eskişehir'de stadyum temel atma törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ı protesto etmek için yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Yaşanan arbedede 12 kişi gözaltına alındı.

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de stadyum temel atma törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ı protesto etmek için valilik binasına yürümek isteyen 50 kişilik gruba çevik kuvvet müdahale etti. Yaşanan arbedede polis 12 kişiyi gözaltına aldı.

Hoşnudiye Mahallesi'ndeki Eti Parkı'nda saat 14.00'de toplanan grup, 'Eskişehir'e gelen Suat Kılıç'a sesleniyoruz. Direnenleri tehdit etmeyi bırak. Ali'nin katillerini bul, Eskişehir Direniş Forumları' yazılı pankart açıp, çeşitli sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Gruptakiler Porsuk Bulvarı'nda çevik kuvvet polislerinin oluşturduğu barikatla karşılaşınca, oturma eylemi yaptı.Yaklaşık 1 saat oturma eylemi yapan gruptakiler, polislere Eskişehir'e gelen Suat Kılıç'ı protesto etmek için yaklaşık 1 kilometre mesafedeki Valiliğe kadar yürüyüp basın açıklaması yaptıktan sonra dağılacakları söyledi. Polis, gruptakilere izin vermedi. Gruptakiler çevik kuvvetin oluşturduğu barikatı aşmak isteyince polisin sert müdahalesiyle karşılaştı. Polisler 12 kişiyi yaka paça gözaltına alarak Emniyet Müdürlüğü 'ne götürdü.
Eylemin başladığı sıralarda Bakan Kılıç'ın ise Valilikten ayrılıp, Sazova Mahalllesindeki stadyumun temel atma törenine gittiği öğrenildi

EYÜP KELEBEK / DHA


  http://www.radikal.com.tr/114749511474954

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tarihte böyle bakanlar hep olmuştur - demlicay2011

  içini dolduramadığı koltuğa siyasi ve geçmişiyle gelen insanlardan bahsediyorum. bumu demokrasi. benim adamım benim dayım. altında alman mersedesiyle konuşup durur doğu diye zavallılar nereden beslendiğini nereden yediğini iyi bilirler. laflarıda bambaşkadır. araplarda sizi çok seviyor haydi git bir daha da gelme. protesto eden türk evladına buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. analar ne evlat doğuruyormuş meğersim. helal olsun.

  biliyoruz - isakent

  OTBOR planı devrede madde:1 protesto için her fırsatı değerledir

  biz boşuna mı diyoruz - pispor

  her yer Gezi her yer direniş diye

  Toplayın Bakalım - CandenizYavavlı

  Yakında itiraz eden, düşünen, sorgulayan gençler dışarıda kalmayacak. Ali İsmail kardeşimi Rahmetle anıyorum. 19 yaşında bir genci katleden zihniyeti lanetliyorum. Toplayın bakalım nereye kadar sürecek bu kutuplaştırma. Oysa bizler kaynaşmak isterdik; Bu topraklarda; Ermeni, Kürt, Süryani, Nasturi, Kaldeni, Yezidi, Arap, Acem, Çerkez, Alevi ve Türkler olsun isterdik. Gezide bir parça bunu başardık. Daha sonra o ulusalcılar gelene kadar. Neyse hala umut var öyle değil mi?