Bakan Türk'ten savcılara uyarı

Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, henüz hazırlık aşamasında olan soruşturmaların basına yansımasını eleştirerek, "Böyle adalet olmaz.

İSTANBUL - Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, henüz hazırlık aşamasında olan soruşturmaların basına yansımasını eleştirerek, "Böyle adalet olmaz. Savcılar yalnız sanığın aleyhine olan delilleri değil lehine olan delilleri de toplamakla yükümlüdür" diye konuştu.
MÜ Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen '8. Hukuk İhtisas Semineri'nde konuşan Bakan Türk, son zamanlarda gündemden düşmeyen yargı bağımsızlığı konusuna değindi. Türk, "Hiçbir kişi ve kurumun yargının tarafsızlığını etkileyecek davranışlara kalkışmaması gerekir" dedi. Hazırlık soruşturmalarının basına yansımasını da eleştiren Türk şöyle konuştu: "Türkiye'de bugün bazı uygulamalarda bir ceza kovuşturması davası henüz soruşturma aşamasındayken, bütün basın yayın organları ile milletçe birlikte götürüyoruz. Böyle bir adalet olamaz. Savcılar yalnız sanığın aleyhine olan delilleri değil lehine olan delilleri de toplamakla yükümlüdür. "


    ETİKETLER:

    Türkiye

    ,

    İstanbul