Bakan Yıldırım'dan sosyal medyaya Marmaray tepkisi

Bakan Yıldırım'dan sosyal medyaya Marmaray tepkisi
Bakan Yıldırım'dan sosyal medyaya Marmaray tepkisi
Marmaray'da bu sabah yaşanan arızayı değerlendiren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, sosyal medyayı eleştirerek "Sosyal medya iyice dedikodu medyası oldu" dedi.
Haber: HACER BOYACIOĞLU / Arşivi

İzmir İktisat Kongresi’ne katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Marmaray’da arıza sorularına sinirlendi.

Marmaray’da bir arıza olmadığını sadece kentte yaşanan bir elektrik kesintisinin sıkıntı yarattığını belirten Yıldırım Bazı tepkilerin hatırlatılması üzerine de “ Sosyal medya da iyice dedikodu medyası oldu” dedi.

Yıldırım Marmaray yetkililerinin hiçbir şekilde kesinti olmayacağı açıklamalarının hatırlatılması üzerine de “Marmaray ile elektriğin ne ilgisi var bu kentte yaşanan durum” dedi.

Marmaray'da ilk arıza

Marmaray'da elektirik kesintisi

Marmaray'da seferler durduruldu


  http://www.radikal.com.tr/1158151115815120

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Konyak Şarap,Hali harap. - Clear

  Jeneratör olmadığını sanmış bir yorumcu,AVM örnekleri vermiş.AVM'lere bile jeneratör konulması akıl edilirken,bu keskin zeka(!) ürününü neden akıl edememiş(!) acaba japon mühendisler? Şehir elektiriği kesilince bir kaç dakikada elektrik gelişi neye bağlıymış? Şehir elektrik kesintisi mi bir kaç dakikada düzelivermiş? Bir de 113 "beğendim" oyu almış.Yorumcuya bak,yorumuna bak,okuyup oylayıcısına bak.Bence "beğendim" oylarının değeri baya düşmüş.Artık adına SIRADAN OY mu desek acaba?

  Yeterince komiksiniz, fazlasına gerek yok. - citizen

  Binali bey.., doğru-dürüst (hiç olmazsa ilk gün) çalıştırmasını becerebilseydiniz de sosyal medya da dedikodu (!) yapmasaydı... Sosyal medya mı elektrikleri kesti. Yeterince komiksiniz, daha fazlasına gerek yok...Çuvaldızı önce kendinize.... Hissedebileceksiniz tabi...

  Bakan Yıldırım'dan sosyal medya hk. - runekson

  sayın bakan da yapılan işlerle ilgili hiç kimsenin bir şey söylemesine tahammülü olmadığını gösteriyor,bıraksınlar insanlar konuşsun bu konuşulanlar içinde işe yarıyacak ve yaramayacak sözlerin ayrımını kendileri yapsınlar,söylenen her söz duruma farklı bir bakış açısı getirir.Sayın bakan biz at gözlüklerini taktık çevremize bakmayız burnumuzun dikine gideriz diyor,böyle yönetim anlayışı hataları da beraberinde getirecektir.denizlerde batık gemi görsellerine bakıyoruz.batıklar üzerinde yılların verdiği denizin tahribatı ile batıklar üzerleri türlü deniz canlıları ile kaplanıp tanınmayacak duruma geldiklerini görüyoruz,bu durum yapılan bu tüp geçidinde yıllar içerisinde aynı duruma dönüşmemesi için bir izolasyon sistemi düşünülmüş müdür?merak ediyoruz.

  Buldum! - Ali Fakı

  Bu işi Aziz Nesin yapıyor!!!

  Biz? - cafer payolu

  Marmaray'da oluşan arıza için sosyal medyaya kızan Ulaştırma Bakanında ki arıza için biz kime kızalım? Bi yardımcı olursanız...

  Anlamak Mümkün Değil - 850ahmet

  Bazılarını anlamak mümkün değil.Oturmuşlar bu projenin aksaması için neredeyse dua edecekler.Şayet bunda bir aksaklık olsa bir yerlerine kına yakacaklar.Buna benzer projeler dünyanın bir çok yerinde yapılmış ve kullanılmaktadır.Bayındırlık hizmetlerinde sıfır risk yoktur. Her projenin riski vardır.Unutmayalım ki yıllarca evlerimizde tüp kullandık ve onların patlama risk oranları çok yüksekti. Eğer ona bakarsanız yaptığınız baraj yıkılabilir ki nitekim ABD 93 metre yüksekliğinde baraj yıkılmıştır. Rusya' da nükleer Cernobil hadisesi olmuştur.Ama ABD de yeni barajlar Rusya'da yeni nükleer santraller yapılmıştır.Üretime alınan her projede yapılan bütün denemelere rağmen aksaklıklar olmuştur ve de olacaktır.Keban Barajında kaçaklar olmuştur. Ama bu gün yılda 8 milyar kilovatt saat eneji üretmektedir. Her şeye rağmen bu ülke Japon teknolojisini kullanarak Marmaray'ı gerçekleşmiştir.Bu büyük porenin gerçekleşmesinden her kes gurur duymalı.Bu bana "Boğaziçi Köprüsünü" hatırlatmaktadır.O zamanda bugünkü istemezçükler gibi bir cephe oluşmuştu.Ama 40 yıldır köprü yıkılmadı.Hizmet veriyor daha da verecek.

  aklı son anda gelir - noname99

  Genelde bu tip projelerde açılaşlara belli bir süre kala basın tanıtımları yapılır. Ahali komple tamamlanmış projede gezdirilir. Bakın 1 2 vakte açacağız denir. İşte o arada kritik testler kapasite testleri istasyon rotujları şu bu yapılır. Hatta küçük yolcu grupları filan kullanılır. Bu işte ise o olmadı.. Deve yolda güdülecek. O yüzden 1 2 ay böyle küçük aksaklıklar yaşanacak. Kaçış yok...