Bakan zor kaçtı

Devlet Bakanı Hasan Gemici, sokak çocuklarının durumunu görmek için Savaş Ay'la gece Taksim'de gezerken travestilerin saldırısına uğradı. Gemici bir otele sığındı.

İSTANBUL - Devlet Bakanı Hasan Gemici, sokak çocuklarının durumunu yerinde incelemek
için gazeteci Savaş Ay ile birlikte gittiği Taksim'de, travestilerin saldırısına uğradı. Gemici ile Ay, saldırıdan bir otele sığınarak kurtulurken, travestiler Ay'ın arabasını tahrip etti, bir muhabiri dövdü.
Kanal D'de Fatih Altaylı'nın sunduğu 'Teke Tek' programına katıldıktan sonra Dolmabahçe Meydanı'ndaki çay bahçesine giden Bakan Gemici, burada gazeteci Ay ile buluştu. Gemici ve Ay, daha sonra yanlarına aldıkları bazı muhabirlerle sokak çocuklarının durumunu yerinde incelemek üzere Ay'a ait ciple saat 04.45 sıralarında Taksim'e gitti.
Yanına koruma almadan gelen Gemici ve Ay, Divanyolu ışıklı kavşakta aracı park ederek burada bekleyen sokak çocuklarıyla konuşmaya başladı. Sokak çocuklarının sorunlarını ve isteklerini dinleyen Gemici, çocuklara öğütlerde bulunup yardım sözü verdi. Gemici ve Ay, bir süre sonra yoldan aracıyla geçen bir travestinin sözlü sataşmasıyla karşılaştı.
Araç konvoyuyla geldiler
Bu olaydan kısa bir süre sonra travestiler, sekiz araçlık konvoyla Gemici ile Ay'ın bulunduğu yere geldi. Travestilerin geldiğini gören Ay, Gemici ile birlikte koşarak ara sokakta bulunun Medison
Otel'e sığındı. Gemici ve beraberindekilerin peşinden şişe ve taş fırlatan travestiler, Ay'ın aracını parke taşlarıyla tahrip etti, camını patlattı. Travestiler, bu sırada
araçtaki fotoğraf makinesini almaya çalışan Akşam gazetesi muhabiri Yılmaz Kılıçkaya'yı şişe, sopa, tekme ve yumruklarla dövdü.
Ay daha sonra polisi ararken, travestiler araçlarıyla olay yerinden kaçtı. Polis, travestileri yakalamak için operasyona başlarken, Gemici ve Ay otelden çıkarılarak bölgeden uzaklaştırıldı. Polis, üç travestiyi gözaltına aldı.
'Asıl hedef Ay'dı'
Olaydan sonra Dolmabahçe'deki çay bahçesine gelen Gemici ve Ay, basın mensuplarıyla sohbet etti. Ay travestilerin daha önce yazdığı bir yazı nedeniyle saldırdığını belirterek, "Bunlar, küçük erkek çocuklarını pazarlıyor. Engel olunmalı" dedi.