Bakana sitem etti, işsiz kaldı

İnşaat işçisi Salman Akbina, Sağlık Bakanı Akdağ'a, "Güvenimizi kırdınız krizdeyiz" dedi. Akdağ da "Şükret, bak bir işin var" yanıtını verdi. Akbina'nın çalıştığı firma ise birkaç saat sonra kendisini işten attı.
Haber: SONER KOCAER / Arşivi

ANTALYA - Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Antalya Devlet Hastanesi ek bina inşaatını denetlediği sırada, bakana yaklaşıp "Güvenimizi kırdınız, krizdeyiz" diyen inşaat demircisi Salman Akbina, işinden oldu.
Bakan Akdağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün temelini attığı Antalya Devlet Hastanesi 400 yataklı ek bina inşaatındaki çalışmalarını, törenden beş saat önce denetledi. Saat 12.30'da temel atılacak yerde inceleme yapan Akdağ, beton dökülecek temelde demirleri hazırlayan işçileri yemek molasında buldu. İşçilerin yemek yediğini gören bakan Akdağ, yanlarına giderek selam verdi. Akdağ, işçilere, "Allah kolaylık versin, çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz" dedi. İnşaat demircisi 50 yaşındaki Salman Akbina ise, Akdağ'a beklemediği bir karşılık verdi: "Sayın bakanım, hükümetinize çok güveniyorduk, ama güvenimizi kırdınız, krizdeyiz."
Akdağ, "Allah'a şükür, hamdolsun, bak işin var çalışıyorsun. Haline şükret. Devletin işini yapıyorsun" diyerek, alandan uzaklaşmak istedi. Akbina, "Evet şükrediyorum ama.." dediği sırada, inşaat şirketinin yöneticileri işçinin koluna vurarak susturdu. Akdağ'ın ayrılmasından hemen sonra, hastane inşaatşirketinin yetkilileri, Salman Akbina'yı yevmiyesini vererek kovdu.
İşe yeni başladığını söyleyen Akbina, "İstediklerimi söyledim. İçimden geldiği şekilde konuştum. Şirket yetkilileri, 'Sen bakanı nasıl kızdırırsın? Böyle işçi istemiyoruz' dedi ve işime son verdi" diye konuştu.
Akbina, memleketi Kahramanmaraş'tan 10 gün önce Antalya'ya çalışmak amacıyla geldiğini ve yeni iş aramaya başlayacağını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7529027529020

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.