Bakandan sahte imzalı Akkuyu raporu açıklaması: Kendi milletine bu yapılabilir mi?

Bakandan sahte imzalı Akkuyu raporu açıklaması: Kendi milletine bu yapılabilir mi?
Bakandan sahte imzalı Akkuyu raporu açıklaması: Kendi milletine bu yapılabilir mi?
Sahte imzalı Akkuyu Nükleer Santralı' ÇED raporunda ile ilgili konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu millet, istemeyenlere rağmen gelişecek ve kalkınacaktır. Böyle parazit haberlerle kafa bulandırmayla bir yere varılacağı da yok. Türkiye'nin itibarını azaltmaya yönelik bir organizasyon bu laflar. 'Kendi milletine bu yapılabilir mi?" dedi.

RADİKAL-Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ,Enstitü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Erdik'ten bilgi aldı. Güllüce, son günlerdeki yağışların barajları nasıl etkilediği sorusu üzerine, "Öyle tahmin ediyorum ki, bu yıl suyla ilgili sorun yaşamayacağız. Anadolu'da da yağmur ve kar fazla. Bu sevindirici. 'Kar berekettir' diye Anadolu'da bir deyim vardır" dedi.

Ziyaret sonrası  sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Akkuyu Nükleer Santrali'ndeki ÇED raporunda sahte imza bulunduğuna" ilişkin iddialarla ilgili olarak şunları söyledi: "Lüzumsuzlukla iştigaldir bu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu millet, istemeyenlere rağmen gelişecek ve kalkınacaktır. Böyle parazit haberlerle kafa bulandırmayla bir yere varılacağı da yok. Hiçbir engelleme, bu milletin zenginliğini, bu ülkenin kalkınmasını, lider ülke olmasını engelleyemeyecektir. Bunları yazanlara ve yazdıranlara söylüyorum; boşuna uğraşıyorsunuz. Bu millet gelişecek. Dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri olacak. Ne ederseniz edin, ne kadar uğraşırsanız uğraşın... Sizi kimler yönlendiriyorsa yönlendirsin, ama bu ülke gelişecek."  Güllüce, Türkiye'nin teknik ve ekonomik olarak gelişeceğini belirterek, "Bu ülke 10 büyük ülkeden biri olacak. Bu millet ayağa kalktı, durduramayacaksınız. Lüzumsuz şeylerle dünya milletleri huzurunda da Türkiye'nin itibarını azaltmaya yönelik bir organizasyon bu laflar. 'Kendi milletine bu yapılabilir mi' diye de sorun siz onlara lütfen" dedi. Bakan Güllüce, daha sonra, Ulusal Deprem İzleme Merkezi Müdürü Dr. Doğan Kalafat eşliğinde, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müzesi'ni gezdi.

İdris TİFTİKCİ- İSTANBUL /DHA

Akkuyu Nükleer Santralı ÇED Raporu'nda sahte imza skandalı


  http://www.radikal.com.tr/127076812707683

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  üç kağıda göz yumalım yani !!! - efeg27

  Böyle bakanlardan biz çok gördük, ilk gördüğümüz ANAP dönemindeydi radyasyonlu çayları için bir şey olmaz demişti sanırım kanserden öldü! bu tür partilerde genelde bakanlar zır cahil olur çünkü aklını kullansa böyle saçma sapan açıklamalar yapmaz. Nükleere santrale karşı değilim ama her şeyin prosedürü var öyle ben yaptım oldu demekle olmaz. Rusya 20 milyar doları boşuna yatırmıyor ve bunu kredi olarak alıyor, böyle sahte raporlar ortaya çıkarsa kredi verenler kuşkuya düşer ve krediyi geri çağırır. Diğer projelerde tıkanır nitekim tıkanıyorda... dünyanın ilk 10 ekonomisine girmemiz bu kafayla imkansız yerimizi dahi korumamız zor. Öyle istemekle olmaz çalışıp üreteceksin icat edeceksin biz hep hazıra konuyoruz ve gidebileceğimiz sınıra da geldik bundan sonrası ancak inovasyonla mümkün oda bizde yok.

  selami - user942846

  Sayın bakan o imzalar atılmış mı atılmamş mı? Laflarınızdan bir bakanımın dediği gibi hissettim var diyesim geliyor Bu arada birgüne de helal olsun

  Bol lafin arkasinda ne olabilir ? - baizzet1925_379

  daha dün mecliste 4 rüsvetçi bakaninizi akladiniz!! Türkiye`de en çok rant adi altinda rüsvet çevre ve Sehircilik bakanliginin etrafinda dönüyor. Ilk on`a girsen girsen kokusmuslukda girersin, hatta birinci dahi olursun.