Bakan'ı polis bile tanıyamadı

Bakan'ı polis bile tanıyamadı
Bakan'ı polis bile tanıyamadı
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, taksici olup Ankara trafiğinde müşteri aradı. Taksi şoförü olan Bakan Yıldırım'ı polis de tanıyamadı

ANKARA - Kareli gömlek ve deri yelek giyen Yıldırım'ı polis de tanıyamadı. Kendisini 'gariban bir taksi şoförüyüm' diye tanıtan Yıldırım, bir yolcuyla dertleşirken bakan olduktan sonra akrabalarının çoğaldığını söyledi. TRT Haber'de her hafta bir siyasinin taksicilik yaptığı Meclis Taksi'nin sürücü koltuğuna bu kez Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım oturdu. Ulaştırma Bakanı, takım elbise ve kravatı çıkardı, kareli gömlek ile deri yelek giydi, "Bereketli olsun" diyerek kontağa bastı. Ankara trafiğinde müşteri arayan Bakan Yıldırım'a trafik polisi ehliyet ve ruhsat sordu. Binali Yıldırım'ı tanıyamayan polis, kontrolleri yaptıktan sonra "Devam edebilirsiniz" dedi.

'GARİBAN BİR TAKSİ ŞOFÖRÜ'

Ulaştırma Bakanı'nı tanıyamayan yolcular da oldu. Kendisini 'gariban bir taksi şoförüyüm' diye tanıtan Yıldırım, bir müşterisiyle Kızılay Çayyolu metrosu hakkında konuştu. Yolcusuna "Metro nasıl gidiyor, ne zaman bitecek?" diye soran Bakan, 'Ekim ayında bitecekmiş' yanıtını alınca 'Hep öyle diyorlar ama bitmiyor' dedi. Meclis Taksi'de Bakan Yıldırım, taksisine binenlere çözüm sürecini nasıl değerlendirdiklerini de sordu. Çoğunluktan "Terör bitsin, süreci destekliyoruz" yanıtını alan Bakan, böylece mini bir anket de yapmış oldu Binali Yıldırım bir müşterisiyle dertleşirken de "Bakan olduktan sonra akrabalarım çoğaldı. Kimi zaman bir telefon geliyor, 'sayın bakanım falanca yeğeninizin sorununu çözdük' diyorlar ama ne o ismi tanıyorum, ne de öyle bir yeğenim var aslında" dedi.(dha)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  TRT

  ,

  haber

  ,

  Metro

  ,

  Telefon

  ,

  Elbise

  ,

  Anket

  ,

  Kızılay

  ,

  bakan

  ,

  zaman

  ,

  gömlek