Bakanın oğlu okulun adını değiştirtti

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin oğlu Malik Pepe kulis yapınca, kısaltılmış Mamak Anadolu Lisesi'nin adı değiştirildi. Kısa adı 'MAL' olan Mamak Anadolu Lisesi'nin adı...
Haber: YURDAGÜL ŞİMŞEK / Arşivi

ANKARA - Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin oğlu Malik Pepe kulis yapınca, kısaltılmış Mamak Anadolu Lisesi'nin adı değiştirildi. Kısa adı 'MAL' olan Mamak Anadolu Lisesi'nin adı, Malik Pepe ve arkadaşları bastırınca Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi halini aldı.
Ankara'daki Mamak Anadolu Lisesi öğrencileri yıllardır okullarının isminin değiştirilmesini istiyordu. Ancak öğrenciler, isim değişikliği taleplerine bir türlü yanıt alamadı. Ta ki Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin en küçük oğlu Malik Pepe bu okula öğrenci olarak gelene kadar.
Kalan tek ünlü Türk büyüğü!
Geçen yıl OKS sınavında Mamak Anadolu Lisesi'ni kazanan Malik Pepe evde sık sık bu konuyu açtı. Malik ve arkadaşları, bu isteklerini bir kere de karne töreni için okula gelen Bakan Pepe'ye ilettiler. Pepe, bu kez talebi Milli Eğitim Bakanlığı'na iletti. Ve sonunda okulun Mamak Anadolu Lisesi olan adı Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi olarak değiştirildi. Pepe, "Neden Yavuz Sultan Selim, Ankara'yla bu ismin ne alakası var?" sorularına da, "Ankara'yla ilgisi olan Türk büyüklerinin isimlerinden verilmeyen kalmamış. İsim önerisi de öğrencilerden geldi" dedi. Bakan Pepe, "Ancak öğrenciler okulun isim babasının siz olduğunu söylüyorlar" denilmesi üzerine de, "Doğrudur, ama öğrenciler de kabul ettiler. Birlikte karar verdik" diye konuştu.