Bakan'ın para verdiği kanser hastası hastaneye yatırıldı

Bakan'ın para verdiği kanser hastası hastaneye yatırıldı
Bakan'ın para verdiği kanser hastası hastaneye yatırıldı
Bakan Erdoğan Bayraktar'ın yardım ricasını yanlış anlayarak para vermek istedediği genç kanser hastası valilik tarafından bulunarak tedavi altına alındı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın ilaç alabilmesi için yardım amaçlı verdiği parayı, dilenci olmadığını belirterek iade eden genç kızın kimliği belirlendi.

Bakan Bayraktar'ın talimatı üzerine Valilik tarafından yapılan araştırmada kanser tedavisi gördüğü öğrenilen genç kızın, Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Dilek Özçelik olduğu öğrenildi.

VALİ İLE GÖRÜŞTÜ
Edirne Valisi Hasan Duruer, Bakan’la yaşanan polemiğin ardından devreye girerek Dilek Özçelik’i sabah makamında ağırladı. Duruer “Bakan Bey’in yanında da ilgileneceğimi söylemiştim. Akşam kendisiyle görüştük. Sabah da geldi. Kendisine teşekkür ediyorum. Hastalığının tedavisi konusunda kendisine yardımcı olacağız” dedi.

Dilek Özçelik ise ilaç konusunda yaşanan sıkıntıları “İlaçlar neden serbest piyasa? Neden devlet bu konuda elini eteğini çekmiş durumda? Benim gibi insanlar sizin gibi makam sahibi değiliz ve bir çok şeye kolaylıkla ulaşamıyoruz. Hastalığımı öğrendikten sonra ailecek oturup üzülemedik bile. Bize böyle bir gerçeklikten bahsettiler. Başta inanmak istemedim ama süreç gerçekten öyle işliyordu. Her başvurduğum yerde ilaç yok dendi” sözleriyle anlattı.

Özçelik Bakan Bayraktar’la yaşana olayı şöyle anlattı:
Ben Bakan’ı şans eseri gördüm. Devletin başındaki insanların orda olmalarının sebebinin tüm bireylerin ihtiyaçlarına cevap vermek olduğunu sanıyorum. Hala öyle midir bilmiyorum ama bu düşünceyle kendisinin beni dinlemesini arzu ettim. Ama ben ilaç dedikçe o para dedi.

Bu konuşmanın ardından Dilek Özçelik hastaneye yatırılarak tedavi altına alındı.
Valiliğin irtibata geçtiği Özçelik, tedavi için hastaneye yatırıldı.

BAKANLIK: BAKAN AĞLATMADI, YARDIM ETTİ
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakan Erdoğan Bayraktar'ın Edirne programı sırasında, önünü kesen ve ağlayarak yardım isteyen genç kızı, "ağlatmadığı, yardım ettiği" belirtildi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Edirne programı sırasında önünü kesen ve ağlayarak yardım isteyen kıza yardım etmiştir. Bayraktar, Edirne Valisi Hasan Duruer'e de bu konuyla ilgili olarak talimat vererek, konunun çözülmesini istedi.

Söz konusu öğrenciyi Valiliğe davet eden Hasan Duruer konuya çözüm bulmak için gerekenin yapılacağını ifade etmiştir. Sayın Bakanın yardım sözüne rağmen konunun basında: 'Bakanın cevabı öğrenciyi ağlatmıştır' şeklinde yer alması üzüntüyle karşılanmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

 

SAĞLIK BAKANI: İLAÇLARI TEMİN EDİYORUZ
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı için AK Parti Genel Merkezi'ne gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin dün Edirne'yi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar'dan ilaçların alınması konusunda yardım isteyen kanser hastası üniversite öğrencisini hatırlatması üzerine Müezzinoğlu, "Gereken yapılıyor. İlaçlarını temin ediyoruz, herhangi bir sıkıntısı olmayacak. Tedavisi için gereken yapılıyor" dedi.

 

Bakan'dan kanser hastası kıza ağlatan cevap


  http://www.radikal.com.tr/1129568112956819

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yakışmıyor - medali

  Bu Bakan bu kabineye yakışmıyor.

  türk milletini dilenci yaptılar. - kuvva

  paran batsın.

  Bakan olmak yetmez hem bakacaksın hem göreceksin - adnan murat

  Cami, dilenci ikilemini fazlaca içselleştirmiş bu zatın resmi iyi okuyamadığını gösterir ki; bu da islamın (en azından bu yorumunun) şekilcilikten ibaret, içi boş, kapitalizme yamanmış, samimiyetsiz, insan odaksız sadece sevap işlemeye indirgenmiş bir algı içerisinde uygulandığını göz önüne sermektedir.

  Radikal neden taraf oluyor?? - punradikal

  "Bakan Bayraktar yardim cagrisini yanlis anlamisti..." böyle sunuluyor haber. yanlis anladigi kanisina nasil vardiniz acaba? klasik bir TC devlet adami davranisi sergilemis bakan ta osmanlidan günümüze kalan.kendi secmen kitlesini kazanma refleksi ile yapilmis bir davranis görüyorum ben.halkla kurabildikleri tek iliski üstten yargilamaci ve esirgeyici(!).hikaye hep ayni: bir devlet adami( özellikle adam yaziyorum kadinligi devletle iliskilendirip asagilamak istemiyorum)bir yeri ziyaret eder "Devletlum " diye yakaran garibanlara cebinden birkac kurus dagitip halkla iliskilenmis olur.ama bu sefer farkli olmus.türkiye halki bakanin düsündügü kadar onursuz degil.bakan bunu anlamismidir? zannetmiyorum. uzatmayayim. sonuc: sanirim biz radikla okurlari olarak Radikali yanlis anliyoruz.bilinc altinizda biryerlerde ciddi bir devlet ve hükümet hayranligi var sanirim.

  YA DIGERLERI!!!!!! - 14Bernard

  Gozlerime inanamadim.Hukumet kusura bakmasin.Saglik konusunda hicbir hast.guvenim kalmadi.84 yasindaki emk.Ogrt.anneme kemik erimesi takibini iskence gibi yapan onu azarlamaya curet eden teknisyeni de TV seyreden dr.hanimlarida sikayet ettim ve cezayi aldilar.Bumu cozum.Hayir.Sistem cok kotu.Ist.Unv.Tip Fak.(Capa) og.son.14.30 kimse yok.Tum Dr.kongrelere gitmis.Yok Olmaz boyle birsey.AB ulkesinde bunu hicbir Prof.bile yapamaz.Tam gun kursusunde olacak.Ya olacak hizmet verecek yada gidecek.Yaziklar olsun.TurkTV leri boy boy Prof?siraliyor ekrana ve hesap soran da veren de yok.Saglik bakanina soruyorum.Ulkemde 80 yas ustu nufus nekadar?Kanserli genc ve diger yas gurubu nekadar?Tedavileri nasil yapiliyor?Aciklama istiyorum bu benim vatandaslik hakkim.

  Yoksul - ayhan111

  Bunların mantığında ki o zekat için yoksullar gerekir, yoksullar olacak ki zengin zekat ve sadaka verip sevap kazanacak. Bu düşüncedeki insanlardan ne bekliyorsunuz ki elbette biraz para verip geçecek

  bir kere izledim utandım. - thegitarist

  bir daha izledim yine utandım,kalkıp bir bakan ve zavallı bir kızın iletişimsizliği üzerinden yaklaşmayın konuya.bakan beyin aklında binlerce mesele fark etmemiş dalgınlığına gelmiş olabilir.o an doğru bir yaklaşım gösterememiş olabilir.amacım bakanı savunmak falan değil.üzüldüğüm bizim büyük çaresizliğimiz.sağlık hizmeti almak için avrupadan ortadoğudan insanlar gelir.biz kendi hastamıza bakamayız.bu ne yaman çelişki.şimdi bakanlık görevlisi ile kameralar karşısına çıkılınca herşey düzeldimi,diğer binlercesinin durumu ne nasıl bilen eden var mı.bu konuda kapanacak mı böyle yazıklar olsun.alın o 5 yıldızlı hastanelerinizi başınıza çalın