Bakanlar 'Bize müsaade' diyebilir

Bakanlar 'Bize müsaade' diyebilir
Bakanlar 'Bize müsaade' diyebilir

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna adı karışan bakanlarla ilgili değerlendirme yapan Baş bakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Bakanların ne yapacağını kişisel olarak, Sayın Başbakanımızın da Başbakan olarak, yakında görürsünüz. Ancak siyaseten bu bakan arkadaşlarımız ‘bize müsaade’ diyebilirler veya sayın başbakanımız onlardan öyle bir talepte bulunabilir” dedi.
Başbakan Erdoğan ’ın kurmaylarıyla bir araya gelmesinin ardından basın toplantısı düzenleyen Arınç, hükümeti yıpratmak amacıyla psikolojik harp benzeri bir operasyon yürütüldüğünü söyledi. “Eğer devlet içerisinde kümelenmiş, yuvalanmış illegal bir örgüt söz konusu ise bunları ortaya çıkarmak da boynumuzun borcu olsun” diyen Arınç, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in operasyonu basından duymasının ‘acıklı’ bir durum olduğunu ifade etti. 

Cemaat mi sorusuna tepki

Eleştirilen kesimin Gülen cemaati olup olmadığı sorusuna tepki gösteren Arınç, “Cemaatin temiz olduğunu her yerde söylemiş bir insanız. Bu sözlerimle cemaati hedef aldığım anlaşılamaz” dedi. 

Emre Uslu’ya gönderme 

Konuşmasında Emre Uslu’ya da tepki gösteren Arınç, şunları söyledi: “Emniyetten atılma insanlar tweet’lerinde dört ay önce, beş ay önce ‘Güler mi, ağlar mı, barış mı’ bilmem ne derken İçişleri Bakanımızın oğluyla ilgili birtakım işaretleri esasen vermişler. Biz bugün farkında oluyoruz. Çünkü biz iyi niyetliyiz. Bu kadar alçalabileceklerini, düşünmemiştik, saflığımıza verin.”